صفحه اصلی / 88 تن کالای قاچاق و فاقد مجوز امحا شد

88 تن کالای قاچاق و فاقد مجوز امحا شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  نزدیک 88 تن کالای قاچاق فاقد مجوزهای بهداشت و استاندارد پس از طی مراحل قانونی توسط مدیریت اموال تملیکی استان های هرمزگان، خراسان جنوبی، کرمانشاه و گیلان منهدم شد.
کالاهای منهدم شده شامل 72 تن مواد خوراکی و آشامیدنی، لوازم آرایشی بهداشتی و میوه به ارزش 6 میلیارد و 463 میلیون ریال در استان هرمزگان بوده است.
همچنین در استان خراسان جنوبی 9 تن انواع میوه از جمله لیمو، پرتقال و سیر به ارزشی بالغ بر 265 میلیون ریال و در استان کرمانشاه 6 تن انواع مواد خوراکی، لوازم آرایشی و بهداشتی و گل تزئینی به مبلغ یک میلیارد و 968 میلیون ریال امحا شده است.
سهم استان گیلان از کالاهای منهدم شده، یک تن انواع کالا به ارزشی قریب به 940 میلیون ریال بوده است.
انهدام کالاهای قاچاق فاقد مجوزهای مصرف به موجب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط سازمان اموال تملیکی انجام می پذیرد.
سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در دولت دهم ۵۵۲ میلیارد ریال و در دولت یازدهم یک هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال کالای قاچاق و فاقد مجوزهای بهداشتی و استاندارد را با هدف حفظ سلامت جامعه معدوم کرد.
حجم کالای انهدامی در سال 1395 نسبت به سال 1394 رشد ۲۳۵ درصدی داشت که علت آن سخت گیری سازمان تملیکی در عرضه کالا به بازار بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *