صفحه اصلی / حذف یارانه‌های انرژی در عربستان کندتر شد

حذف یارانه‌های انرژی در عربستان کندتر شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، ملک سلمان رسما اعلام کرده است که تاریخ تعیین شده برای حذف کسری بودجه دولت از هدف اولیه سال ۲۰۲۰ به سال ۲۰۲۳ موکول خواهد شد تا از فشار بر رشد اقتصادی کاسته شود. در نتیجه برنامه مالی جدید قیمت‌های داخلی بنزین و دیزل را به تدریج در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ بر اساس قیمت‌های بین‌الملی تعیین خواهد کرد. تحت برنامه قدیمی که دسامبر گذشته منتشر شد، همه محصولات انرژی تا سال ۲۰۲۰ بر مبنای قیمت‌های جهانی، قیمت‌گذاری خواهند شد
قیمت‌های گاز طبیعی شامل متان که به عنوان خوراک برای صنعت پتروشیمی استفاده می‌شود، در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ بر مبنای قیمت‌های بین‌المللی خواهد بود با این‌همه سقفی برای قیمت آنها مشخص خواهد شد. در برنامه قبلی گفته شده بود قیمت‌ها بین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ افزایش داده خواهند شد.
گاز طبیعی مایع که یک خوراک دیگر پتروشیمی است، در سال ۲۰۲۰ بر اساس پایه جهانی قیمت گذاری خواهد شد در حالیکه کروسن و نفت مایع برای مصرف خانگی در سال ۲۰۱۹ و آسفالت در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و سوخت جت برای شرکت‌های هواپیمایی سعودی در سال ۲۰۱۸ بر اساس قیمت جهانی خواهند بود.
سایر مایعات نفتی مورد استفاده برای تولید نیرو نیز بین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ با قیمت‌های جهانی مرتبط خواهند شد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق برنامه جدید، قیمت‌های برق منعکس کننده هزینه تولید نیرو بر مبنای سوخت مورد استفاده تا سال ۲۰۲۵ خواهند بود. وزارت انرژی عربستان هفته گذشته اعلام کرد در سه ماهه نخست سال میلادی آینده دور جدیدی از افزایش قیمت‌های داخلی بنزین، سوخت جت و دیزل اعلام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

fardis

فرصت‌های طلایی پیش‌روی گردشگری

یادداشت –   ما هنوز که هنوز است چنین نگاهی داریم که باید هتل بسازیم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *