صفحه اصلی / شطرنج ایران همچنان به فدراسیون جهانی بدهکار است

شطرنج ایران همچنان به فدراسیون جهانی بدهکار است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر ، تعلیق جدی ترین خطری بود که طی ماه های گذشته بارها شطرنج ایران را به خاطر بدهی به فدراسیون جهانی تهدید کرد. این بدهی از میزبانی تهران برای رقابت های ۲۰۱۷ قهرمانی زنان جهان به جا مانده است. به خاطر این بدهی شطرنج ایران بعد از اینکه دوبار با پادرمیانی نایب رئیس فیده، خطر تعلیق را از سر گذراند بالاخره  شهریورماه و برای مدت یک هفته با آن مواجه شد.
۱۸۰ هزار دلار مجموع بدهی شطرنج ایران بود که قرار بود در سه قسط ۶۰ هزار دلاری به حساب فیده واریز شود. اولین قسط بدهی با کمک وزارت ورزش پرداخت شد اما واریز قسط دوم آنقدر به تعویق افتاد که در نهایت اجرای تهدید فیده (تعلیق) را موجب شد. بعد از آن بود که دومین قسط ۶۰ هزار دلاری هم واریز شد.  بیشتر از سه ماه از واریز این بخش بدهی می گذرد اما تسویه حساب کامل آن هنوز انجام نشده است.
فدراسیون شطرنج همچنان به خاطر بزرگترین میزبانی خود و البته تاریخ ورزش بانوان ایران به فدراسیون جهانی ۶۰ هزار دلار معادل ۲۰۰ میلیون تومان بدهکار است اما ظاهرا رایزنی های لازم صورت گرفته که این بدهی باقی مانده تا زمان پرداخت مشکل ساز نشود.
فدراسیون شطرنج از فدراسیون جهانی مهلت گرفته که تا تیرماه سال آینده قسط سوم و آخر خود را به فیده بدهد.
مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را تائید کرد و گفت: تا آن زمان هیچ خطری فدراسیون و شطرنج ایران را تهدید نمی کند. ضمن اینکه فرصت کافی خواهیم داشت تا مبلغ بدهی را تامین کرده و در اختیار فیده قرار دهیم. چه بسا زودتر هم بتوانیم این کار را انجام دهیم.
 

 

همچنین مطالعه کنید:

کاهش تنش‌ تجاری و تعمیق کاهش تولید اوپک قیمت نفت را بالا می‌برد

کاهش تنش‌ تجاری و تعمیق کاهش تولید اوپک قیمت نفت را بالا می‌برد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, در ۶ ماه گذشته، نفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *