صفحه اصلی / برسر پیمان با مردم ایستاده ایم

برسر پیمان با مردم ایستاده ایم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در اولین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی که با حضور وزیران، معاونان ، استانداران و مسئولان در سال اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، افزود: به ملت ایران می گویم من به عنوان رییس جمهوری بر سر پیمان خود تا آخر خواهم بود، از همه می خواهم شما هم بر سر پیمان بمانید و با هم کاری را که شروع کرده ایم باهم ادامه دهیم.
وی تاکید کرد: دولت دوازدهم در تمام ساعات کار خود به شما، به رای شما ،به نظر شما، به حمایت شما و انتقاد شما نیازمند است.
رییس دولت دوازدهم با تاکید بر این که حقوق شهروندی را دنبال خواهیم کرد،گفت: حقوق شهروندی با نوشتن ، ابلاغ و پایش درست نمی شود باید تبدیل به گفتمان و فرهنگ شود.
روحانی خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های امنیتی باید به قانون عمل کنند و باید بدانند که نوکر مردم هستند و باید برای امنیت جامعه کار کنند .
وی ادامه داد: باید فضا را باز و شفاف کنیم، از مردم ایران بویژه جوانان می خواهم مساله بودجه 97 را رها نکنید ، ادامه بدهید، ببینید در بودجه چه خبر است و این نور افکن ها باید روی ردیف ها برود، این راه خوبی است که آغاز شده است.
رییس دولت دوازدهم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بسیار خوشحالم که مردم درمورد لایحه بودجه اظهارنظر می کننند، اظهارداشت: من درهمین تریبون به وزیر اقتصاد و خزانه کشور دستور می دهم از سال 97 هر بودجه ای که به دستگاهی تخصیص می دهد یا پرداخت می کند باید بلافاصله باید در سایت اعلام کند که همه مردم بدانند.
روحانی با بیان این که ما بر سرپیمانمان تا جان ایستاده ایم، گفت: دو سال از برجام گذشته است و چند بار آمریکایی آمده اند برجام را از بین ببرند که تا امروز نتوانستند و به اعتقاد من تا آخر هم نخواهند توانست 
اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل نبندد، کاری برایتان نمی کند.
وی یادآور شد: برجام می ماند و ما راه را ادامه می دهیم و طرح تحول سلامت می ماند ، این طرح به عنوان یکی از حقوق مهم شهروندی است. 
رییس قوه مجریه تاکید کرد: وزیر خارجه ما مسئول سیاست خارجی است، این که همه بخواهند در کارها مداخله کنند که نمی شود.
روحانی با تاکید بر این که اجرای تمام حقوق مردم از اهداف مهم دولت درتدوین و انتشار منشور حقوق شهروندی است، گفت: توجه به حقوق شهروندی برای آرامش ، امنیت ، احقاق حقوق ، احساس عدالت و تساوی در جامعه بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: دولت دوازدهم از فضای مجازی،اینترنت و ارتباط مردم با دنیا حراست خواهد کرد، ما بدنبال فیلتر کردن شبکه های اجتماعی نخواهیم بود. 
رییس جمهوری به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: در اینجا وزیر به مردم قول می دهد که دستش روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت.
روحانی تاکید کرد: در سال گذشته 67 درصد اشتغال مربوط به جامعه زنان بود، به تمام وزارتخانه ها گفته ام که حداقل دو جوان و حداقل یک خانم را در سطح معاون یا مشاور منصوب کنند.
وی ادامه داد: به دولت اعلام می کنم تمام کارهایی که به بخش های مردمی واگذار می شود باید حداقل 50 درصد آن به جوان ها و 20 تا 30 یا 40 درصد به بازنشسته باشد اما نه اینکه همه بازنشسته باشند.
وی با بیان این که اولویت اول ما اشتغال جوانان است که شما در انتخابات به ما گفتید، تصریح کرد: من به شما اعلام می کنم قیمت بنزین و گازوئیل بالاتر از نصف قیمت جهانی آن نخواهد بود.
رییس دولت دوازدهم خطاب به وزیر صنعت، نیرو، نفت، رییس سازمان محیط زیست گفت: این مسوولیت سنگین ما است که باید صنعت، خودرو، نیروگاه، بنزین، گازوئیل و وسایل گرم کننده منزل ها درست شود. همه مشاغل از کارهای جزیی تا کلی باید استاندارد شود، باید همه امور استاندارد شود.
روحانی یادآور شد: در دولت دوازدهم کاری که دنبال خواهم کرد مساله استاندارد شدن همه مشاغل است.
وی در ابتدای سخنان خود نیز گفت: برای من روز بسیار مهمی است موضوع حقوق شهروندی و توجه دولت و همه مسوولین و مردم، به این مساله می تواند برای آرامش، امنیت، احقاق حقوق، احساس عدالت و تساوی در جامعه بسیار مهم باشد. 
وی در ادامه با بیان این که در دولت یازدهم برای ما چند مساله بسیار مهم بود، گفت: طرح تحول سلامت، آرامش در مسایل اقتصادی، سیاست خارجی، برجام ، فضای مجازی و حقوق شهروندی بود که برای ما بسیار اهمیت داشت. 
رییس جمهوری یادآور شد: منشور حقوق شهروندی در 22 فصل و 120 ماده تنظیم و در آذر سال گذشته رونمایی شد. 
روحانی افزود: در 100 روز اول در دولت یازدهم در همان شبی که مصاحبه می کردم و گزارش کار 100 روزه را ارائه می دادم همزمان سایت حقوق شهروندی راه اندازی شد و پیش نویس حقوق شهروندی در اختیار مردم قرار گرفت و بسیاری از اساتید حقوق، محققین دانشمندان و هنرمندان و نویسندگان اظهار نظر کردند.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

احتکار و هزاران پرونده تخلف در عرضه کالا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *