صفحه اصلی / پدیده وارونگی مانع تخلیه آلاینده های جوی در تهران شده است

پدیده وارونگی مانع تخلیه آلاینده های جوی در تهران شده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، احد وظیفه روز دوشنبه در گفت وگو، گفت: سکون نسبی جوی و فرو نشست هوا و نبود امکان تخلیه آلاینده ها به پایداری ذرات معلق در هوای تهران منجر شده است.
مدیر کل پیش بینی هواشناسی کشور یادآورشد: با تدوام آلودگی هوا در شهر تهران به تمام گروه های حساس توصیه کرد از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.
این مقام مسئول در سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: با سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده های جوی و تداوم حاکمیت شرایط ناسالم، آلودگی هوای تهران تا روز چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت.
مدیر کل پیش بینی هواشناسی کشور اظهارداشت: روز سه شنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دمای هوا و در برخی از سواحل غربی دریای خزر و استان اردبیل وزش باد شدید جنوبی پیش بینی می شود.
وظیفه افزود: با ورود یک سامانه بارشی از شمال غرب کشور در چند روز آینده، بارش باران در استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان به تدریج زاگرس مرکزی، آغاز می شوند که در ارتفاعات این مناطق، بارش ها به صورت برف خواهد بود.
به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

maskan

خروج کم درآمدها از فهرست طرح ملی مسکن

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، از همان ابتدای طرح و زمانی که جزئیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *