صفحه اصلی / هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «براساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس مقاطع ابتدایی شهرستان های استان غیر از فیروزکوه و دماوند، امروز – یکشنبه – به دلیل آلودگی هوا تعطیل است». 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 امروز با 34 عدد افزایش بر روی عدد 143 قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است. 
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسید کربن نیز دراین مدت از 50به54 افزایش یافته، افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز در 24 ساعت گذشته از 65 به 86 افزایش یافته است. 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پیروزی(منطقه 13) ، شهرداری منطقه 15و شهرری (منطقه 20)با شاخص 169،171و 168 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در 24 ساعت گذشته داشتند. 
رستگاری افزود: فرمانداری شهرری (منطقه 20) ،پونک و میدان فتح(منطقه 9) با شاخص 50 ، 71 و87 به ترتیب کمترین میزان آلودگی را در 24 ساعت گذشته داشتند. 
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند. 
به گزارش ایرنا، براساس مصوبات جلسه شب گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوا، فروش روزانه طرح ترافیک و همچنین فعالیت معادن شن و ماسه نیز امروز ممنوع است. 
همچنین گستره اجرای طرح ترافیک شهر تهران امروز به محدوده زوج و فرد تعمیم داده شده است. 
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
 
 

همچنین مطالعه کنید:

RAHMANI

رایزنی رحمانی در نیمه دوم آذرماه با ۴ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، بیانات رهبری نقشه‌ی راه دیپلماسی اقتصادی کشور است، راهبردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *