صفحه اصلی / بهترین تیم عملیاتی در رگ سفید فعالیت می کند

بهترین تیم عملیاتی در رگ سفید فعالیت می کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, حمید بورد با بیان این‎که از روز نخست حادثه چاه ۱۴۷ رگ سفید، از سوی شرکت نفت فلات قاره برای کمک رسانی اعلام آمادگی کردیم، افزود:‌ با توجه به امکانات بسیار خوب و تیم قوی حاضر در منطقه،‌ نمی‎توان امکانات بیشتر و تیم دیگری را متصور بود.
وی با بیان این‎که در چنین حوادثی باید با همکاری برای رفع مشکل اقدام کنیم، گفت: نباید سربازانی که در خط مقدم فعالیت می‎کنند را مورد قضاوت‎های سیاسی قرار دهیم؛ طرح چنین مسائلی در فضای مجازی و رسانه‎ها صحیح به نظر نمی‌رسد.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با ابراز ناراحتی از بیان مسائل غیرکارشناسی در فضای مجازی گفت:‌ مطرح کردن چنین بحث‎هایی در شبکه‎های مجازی درست نیست و باید بدانیم که هر چاهی ویژگی‎های مختص به خود را دارد و مخزن، فشار، دما و نرخ تولید ویژه دارد؛ ضمن آن‌که میدان رگ سفید روی گنبد گازی قرار گرفته و فشار بالایی دارد.
وی به سابقه طولانی شرکت ملی مناطق نفتخیز و شرکت ملی حفاری در این حوزه اشاره کرد و افزود: سازمان‎های تخصصی برای چنین فعالیتی در این شرکت‎ها ایجاد شده است.
سازمان کنترل فوران شرکت نفت فلات قاره ایجاد می‎شود
بورد با بیان این‎که قصد داریم سازمانی مشابه سازمان کنترل فوران نفتخیز جنوب در شرکت نفت فلات قاره ایجاد کنیم، ادامه داد:‌ در سال‎های ۸۵ و ۸۶ که به عنوان رئیس حفاری در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت می‎کردم، سازمانی قوی با امکانات ویژه به نام کنترل فوران در این شرکت ایجاد شد که از استخوان‌بندی خوبی برخوردار است.
وی با بیان این‎که اکثر افرادی که هم اکنون در حال عملیات هستند، افراد حاضر در تیم فوران چاه مارون ۱۰۴ بوده‎اند، گفت: می‎توان گفت این بهترین تیم حاضر در عملیات است که سرانجام ۲ تا ۳ نفر دیگر می‎تواند به آنها اضافه شوند.
بورد یادآور شد: هیچ عملیاتی بی‎عیب انجام نمی شود؛ نباید با عنوان این مسائل در فضای عمومی بذر ناامیدی و نگرانی در دل مردم کاشت؛‌ آن هم در باره این عملیات که به بهترین شکل در حال انجام است.
وی از عملیات مهار از سطح و مهار از عمق با حفر چاه امدادی به عنوان تنها راه حل‎های مهار این فوران یاد کرد و گفت: هر دو روش به صورت همزمان در حال انجام است و نمی‎توان برنامه زمان‎بندی برای آن متصور بود زیرا یک پروژه معمولی نیست و کار آن بستگی به عوامل مختلف دارد.
بورد در پایان با اشاره به این‎که مجتمع فراورش گاز هنگام در آستانه راه‎اندازی قرار دارد، به میدان فروزان هم اشاره‎ای کرد و گفت: تا پایان سال، ۲ حلقه چاه این میدان در مدار قرار می‎گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

boors

زیان سنگین بورس از قطعی اینترنت

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه مدیرعامل بورس تهران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *