صفحه اصلی / قطعه‌سازان ایرانی قطعات پژو را در الجزایر تولید می‌کنند

قطعه‌سازان ایرانی قطعات پژو را در الجزایر تولید می‌کنند

به گزارش ایسنا، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز خط تولید دنا پلاس با موتور توربوشارژ و پژو 207A صندوق‌دار اتومات اظهار کرد: در تفاهم اخیری که با پژو صورت گرفت قرار شده قطعات مورد نیاز سایت تولیدی پژو در الجزایر با مشارکت قطعه‌سازان ایرانی تامین شود. ضمن آنکه قطعه‌سازان ایرانی می‌توانند در الجزایر نیز سرمایه‌ گذاری کرده و قطعات خود را به پژو بفروشند.
وی با بیان این‌که اگر صنعت خودروی ایران نبود سالانه مقدار زیادی ارز برای واردات خودرو از کشور خارج می‌شد، خاطر نشان کرد: به عنوان مثال برای واردات یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودروی تولیدی تا پایان سال جاری باید 15 میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: 80 درصد کیفیت خودرو به قطعات آن باز می‌گردد که نشانگر بخش مهم قطعه‌سازان در ارتقاء کیفیت خودروها است. البته سال‌هاست که سرمایه‌ گذاری جدید در صنعت قطعه صورت نگرفته و این صنعت در حال پیر شدن است.
وی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این زمینه از دولت و مجلس محترم می‌خواهیم کمک کند تا با سرمایه‌ گذاری‌های جدید وضعیت صنعت قطعه کشور اصلاح شود، زیرا در غیر این صورت آینده بدی در انتظار آن خواهد بود.
یکه‌زارع با بیان این که دو موضوع صادرات و داخلی‌سازی 70 درصدی خودروهای پسابرجامی دو خط قرمز ما در همکاری با خودروسازان خارجی است، تصریح کرد: در این زمینه به پژو تفهیم کرده‌ایم که آن دورانی که هر طور می‌خواستند رفتار می‌کردند تمام شده است و باید اقدام به سرمایه‌ گذاری و ارتقاء تکنولوژی در کشور کند.

همچنین مطالعه کنید:

kartkhan

تازه‌ترین آمار انسداد کارتخوان های خارج

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، مطابق با گزارش های رسمی بانک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *