صفحه اصلی / مراکز درمانی کره جنوبی آماده تبادل تجربیات با کشورمان هستند

مراکز درمانی کره جنوبی آماده تبادل تجربیات با کشورمان هستند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در سئول گفت : در کره جنوبی به ازای هر هزار نفر 11.5 تخت بیمارستانی وجود دارد و که در ایران این میزان 1.5 تخت بیمارستانی است.
وی اضافه کرد: این کشور به خوبی توانسته نیروی انسانی مورد نیاز این بخش را تامین کند و برای هر تخت بیمارستانی سه کارمند شامل پرستار و کمک پرستار و غیره را به کار بگیرد.
وی افزود: این کشور با بهره گیری از مالیات توانسته حقوق کارمندان این بخش را تامین کند و در این زمینه به خوبی کار کرده است.
وی با اشاره گستردگی استفاده از دانش بشر برای ارتقای سلامت افزود: کشورهای مختلف برای این منظور به خوبی کار کردند و کشور آسیایی از جمله کره جنوبی در این زمینه موفقیت های بسیار خوبی کسب کرده است. 
وزیر بهداشت گفت: شرایط بسیاری مناسبی برای بهره گیری بخش دولتی و خصوصی برای استفاده از تجربیات این کشور، بویژه در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت ، ساخت بیمارستان ها وجود دارد.
وی اظهار کرد: در بخش سرمایه گذاری هم باید حتما واقع بینانه تر عمل کنیم و سرمایه ها را جذب کنیم و از تجربیات و پولی که می آید بیشتر استفاده کنیم.
وزیر بهداشت افزود: می توانیم از تجربه کشورهای مانند کره جنوبی، ژاپن و چین استفاده کنیم و فرصت های خوبی مهیا شده و باید اجازه بدهیم کار انجام شود و راجع به ثمره این اقدامات قضاوت زودهنگام نکنیم.
وی ابراز امیدواری کرد: استفاده از مسیر تجربه جهانی می تواند کامیابی و رضایت مندی بیشتری را برای مردم کشورمان در بر داشته باشد.
وزیر بهداشت به همراه یک هیات درمانی – بهداشتی شامگاه چهارشنبه به کره جنوبی سفر کرد . در این سفر هیاتی از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دکتر قاضی زاده هاشمی را همراهی می کنند. 
 
 

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *