صفحه اصلی / ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه

ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  سازمان تامین اجتماعی،  گزینه های استعلام، خدمات، پرداخت حق بیمه، نوبت دهی، قوانین، پرسش و پاسخ و معرفی سازمان بیمه شدگان در کد دستوری #١٤٢٠*٤٤* تعریف شده است که بیمه شدگان می توانند نسبت به انتخاب هر کدام از آنها اقدام کنند.
براساس این گزارش، در بخش استعلام، بخش های آخرین سابقه، استحقاق درمان، آخرین مستمری، رابطه بیمه ای و بدهی کارفرمایان ارائه می شود و بیمه شدگان با انتخاب هرکدام از گزینه ها از خدمات این بخش ها برخوردار می شوند.
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که یکی دیگر از گزینه های این کد دستوری پرداخت حق بیمه است که در این بخش مخاطبان سازمان می توانند نسبت به پرداخت غیرحضوری حق بیمه اقدام کنند.
همچنین بیمه شدگان و بازنشستگان می توانند از طریق کد دستوری یادشده از طریق تلفن همراه از مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی نوبت دریافت کنند.
طبق اعلام این سازمان، یکی دیگر از امکاناتی که در بستر تلفن همراه (USSD) فراهم شده است، دریافت قوانین تامین اجتماعی است که در این بخش آیین نامه های بیمه ای، درمانی و بخشنامه ها قابل بهره برداری است.
در بخش پرسش و پاسخ که از گزینه های کد دستوری #١٤٢٠*٤٤*است، بیمه شدگان و بازنشستگان می توانند سئوالات خود را از طریق لینک سامانه مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی مطرح کنند.
در گزینه معرفی سازمان نیز اساسنامه، خدمات بیمه ای و درمانی و درباره سازمان؛ نمونه فرم ها و دستمزد مبنای کسر حق بیمه در گزینه خدمات کد دستوری #١٤٢٠*٤٤* برای آگاهی ذینفعان آورده شده است.
سازمان تامین اجتماعی با حدود 42 میلیون بیمه شده، 18 نوع خدمت به بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان در سراسر کشور ارائه می دهد.
بخش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی دارای 480 شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه ای گسترده این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود، همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان تر مردم به سازمان، شعب اقماری و کارگزاری های سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب مشغول به فعالیت هستند.
سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است، 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کرایه تاکسی افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *