صفحه اصلی / صعود طلای جهانی در پی افزایش نرخ‌های بهره آمریکا

صعود طلای جهانی در پی افزایش نرخ‌های بهره آمریکا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۵۷.۵۱ دلار رسید.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه حدود یک درصد افزایش یافت و در ۱۲۶۰.۳۰ دلار ایستاد.
طلا روز چهارشنبه در قیمت بالاتری بسته شده و بخشی از ضرری که در چهار روز معامله گذشته متحمل شده بود را جبران کرد. در معاملات الکترونیکی پس از اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۱۲۵۵ دلار بود در حالیکه در معاملات بازار با ۶.۹۰ دلار یا ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۲۴۸.۶۰ دلار بسته شده بود. طلا روز سه شنبه به ۱۲۴۱.۷۰ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت در پنج ماه گذشته بود.
بهای معاملات آتی طلا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون حدود ۹ درصد رشد کرده که تا حد زیادی به دلیل ابهامات ژئوپلیتیکی بوده است.
بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه، همان طور که انتظار می رفت نرخهای بهره را برای سومین بار در سال میلادی جاری افزایش داد و بین ۱.۲۵ درصد تا ۱.۵ درصد رساند و پیش بینی خود برای سه دور افزایش نرخهای بهره در سال ۲۰۱۸ را تغییر نداد.
بر اساس گزارش رویترز، دلار آمریکا که روز چهارشنبه در واکنش به عدم تغییر دورنمای نرخهای بهره سقوط کرده بود، در معاملات روز پنج شنبه همچنان ضعیف ماند.
ضعیف شدن دلار آمریکا معاملات طلا را که به این ارز قیمت گذاری می شود، برای دارندگان سایر ارزها ارزان‌تر می کند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۰۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و ۸۸۹.۲۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری، تغییر چندانی نداشت و ۱۰۱۶.۷۵ دلار بود.

همچنین مطالعه کنید:

startup

تفکر حمایت از استارت‌آپ‌های گردشگری در دولت نیست

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که برای توسعه این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *