صفحه اصلی / نمایندگان مجلس طرح های قانون مجازات اسلامی و قانون مقررات استخدامی سپاه را اصلاح کردند

نمایندگان مجلس طرح های قانون مجازات اسلامی و قانون مقررات استخدامی سپاه را اصلاح کردند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز – چهارشنبه – مجلس شورای اسلامی با 129 رای موافق، 42 رای مخالف و 3 رای ممتنع از 221 نماینده حاضر طرح الحاق دوتبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
بر اساس این اصلاحیه مجلس، حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس در صورتیکه به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح انجام شود جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر محکوم می شود، واردات، تولید و عرصه سلاح های مذکور ممنون است و مرتکب به جزای نقدی درجه شش محکوم و حسب مورد این سلاح ها به نفع دولت ضبط یا معدوم می شود.
**اصلاح طرح الحاق قانون استخدامی سپاه پاسداران 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح الحاق یک تبصره به ماده 190 قانون مقررات استخدامی سپاه را برای تامین نظر شورای نگهبان با 180 رای موافق، 20 رای مخالف، هشت رای ممتنع از 220 نماینده حاضر را اصلاح کردند.
بر اساس این اصلاحیه مجلس تبصره ماده واحده این طرح حذف می شود
در این تبصره آمده است:دولت می تواند به جانبازان بسیجی، داوطلب و سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،همانند جانبازان ارتش به تدریج و بر مبنای اولویت درصد جانبازی، ازکار افتادگی واعسار با تامین بار مالی آن در بودجه سنواتی، از سال 92 و بعد از آن از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح حقوق پرداخت کند.
بر اساس اصلاحیه مجلس، به دلیل این که این تبصره در ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران آمده است از این رو در این طرح حذف می شود.
**ارجاع لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی به کمیسیون کشاورزی مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد علی لاریجانی رییس مجلس و برای رفع ابهام لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور اعاده شده از شورای نگهبان را با 186 رای موافق، 26 رای مخالف، 2رای ممتنع از 215 نماینده حاضر را به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع دادند.
در ماده واحده این لایحه آمده است: به منظور سیاست گذاری اجرایی و انجام هماهنگی های لازم بین دستگاه های متولی و نیز اتخاذ تصمیم نهایی در مواردی که ارتباط قطعی موضوع به یکی از سه حوزه امور منابع ژنتیکی کشاورزی،منابع ژنتیکی کشاورزی،منابع ژنتیکی پزشکی انسانی و منابع ژنتیکی حیات وحش، شورای ملی منابع ژنتیکی کشور مرکب از وزیران جهاد کشاورزی، بهداشت، دادگستری، علوم، صنعت و رییس سازمان حفاظت محیط ریست و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس سازمان پدافند عامل تشکیل می شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

RAHMANI

رایزنی رحمانی در نیمه دوم آذرماه با ۴ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، بیانات رهبری نقشه‌ی راه دیپلماسی اقتصادی کشور است، راهبردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *