صفحه اصلی / نخستین کارت زرد مجلس به وزیر نفت داده شد

نخستین کارت زرد مجلس به وزیر نفت داده شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی امروز – سه شنبه – مجلس شورای اسلامی برای دومین بار در پشت تریبون قرار گرفت و به سوال حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مورد این که چرا برخلاف اختیارات قانونی طرحی به نام برندینگ اجرایی شده است؟ پاسخ داد.
حاجی دلیگانی پس از اظهارات وزیر نفت اعلام کرد که از پاسخ های وزیر قانع نشده و سوال را به رای مجلس گذاشت .
نمایندگان مجلس نیز با 106 رای موافق، 80 رای مخالف، 6 رای ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر،پاسخ های وزیر نفت را قانع کننده ندانستند و وزیر نفت دولت دوازدهم نخستین کارت زرد را دریافت کرد.
حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس به عنوان طراح این سوال گفت: اخیرا دستورالعملی از سوی وزیر نفت صادر شده که خارج از اختیارات قانونی بوده و بناست بر اساس آن شرکت های واسطه ای برای سوخت رسانی از شرکت فرآورده های نفتی و پالایشگاه ها و جایگاه های سوخت تشکیل شود که در این صورت نابسامانی در نقاط مختلف کشور به وجود می آید.
وی افزود: وزیر نفت اعتقاد دارد با توجه به اینکه مدیران این شرکت های واسطه از مدیران بازنشسته نفتی هستند و نیز با توجه به این که بسیاری ازمناطق مرزی و محروم فاقد مراکز پخش هستند، این طرح باعث تشدید فساد و هزینه های دولت می شود.
نماینده شاهین شهر در مجلس یادآور شد: در روزهای اخیر جلساتی در کمیسیون های مجلس تشکیل شد مبنی بر این که اگر جلوی این طرح گرفته نشود مشکلات زیادی ایجاد می شود.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *