صفحه اصلی / افزایش حجم صادرات گاز ایران در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم

افزایش حجم صادرات گاز ایران در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بهزاد بابازاده در تشریح اقدام‌های شرکت ملی گاز در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم اعلام کرد: صادرات روزانه گاز طبیعی به عراق طی ۱۰۰ روز گذشته از هفت میلیون مترمکعب به حدود ۱۴ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.
وی افزود: شرکت ملی گاز ایران در سال نخست قرارداد صادرات گاز به عراق، متعهد به صادرات روزانه هفت میلیون مترمکعب بوده است، اما با توجه به نیاز و درخواست طرف عراقی، حجم صادرات را تا حدود ۱۴ میلیون مترمکعب در روز در اوج فصل گرم در عراق، افزایش داده‌ایم.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز اظهار کرد: حجم گاز صادراتی به عراق مطابق این قرارداد که به منظور تأمین سوخت نیروگاه‌های بغداد امضا شده، در فصل گرم سال تا ۳۵ میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد که این افزایش، با آغاز بهره برداری از خط لوله انقتال گاز ششم سراسری محقق خواهد شد.
به گفته بابازاده و بر اساس آخرین آمار اعلام‌شده، از ابتدای امسال تا اواخر مردادماه به‌طور میانگین روزانه حدود ۵۰ میلیون مترمکعب گاز صادر شده که این رقم رشد ۶۴ درصدی مجموع صادرات را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های صادراتی، گفت: توسعه زیرساخت‌های صادراتی از جمله اجرای خط لوله انتقال گاز ششم سراسری و تاسیسات تقویت فشار گاز روی این خط، از برنامه‌های جدی ایران برای افزایش سهم خود در بازار تجاری گاز به‌ویژه کشورهای همسایه است که بر اساس برنامه‌ای مدون در این زمینه، در حال انجام است.
بابازاده در پایان تصریح کرد: بر اساس این آمار، صادرات گاز طبیعی در ۱۰۰ روز ابتدایی دولت دوازدهم با رشدی مناسب، به سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون مترمکعب رسیده، ضمن این که راه‌اندازی طرح‌های جدید گازرسانی تا پایان امسال، می‌تواند در رشد بیشتر صادرات گاز مؤثر باشد.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *