صفحه اصلی / سریلانکا به خرید فرآورده های نفتی از ایران ابرازعلاقه مندی کرد

سریلانکا به خرید فرآورده های نفتی از ایران ابرازعلاقه مندی کرد

به گزارش کسب و کار نیوز, شریف انیس در باره برنامه‌های دولت متبوعش برای همکاری‌های تجاری و اقتصادی با ایران در زمینه‌های مختلف اظهار کرد: ایران و سریلانکا تجربه طولانی همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک با یکدیگر دارند و تلاش داریم همکاری‎ خود را با ایران در سه محور پیش ببریم.
وی، توسعه مبادلات تجاری دوجانبه ایران و سریلانکا را به‌عنوان محور نخست نام برد و افزود: در این زمینه فرآورده‌های نفتی و مصالح ساختمانی ایران مدنظر ماست زیرا فرصت‌های فراوانی برای صادرات این محصولات به سریلانکا وجود دارد.
سفیر سریلانکا در ایران، دومین محور همکاری ایران و سریلانکا را گردشگری و توریسم عنوان کرد و افزود: سومین محور همکاری ما با ایران، بحث توسعه سرمایه‌گذاری‎های مستقیم در دو کشور است.
شریف انیس به عملیات نجات پنج ماهیگیر سریلانکایی ازسوی نفتکش ایرانی Stream اشاره کرد و با بیان این که این عملیات پنج ساعت طول کشید، افزود: نکته مهم اینجاست که این عملیات نجات توسط یک کشتی غول‎پیکر تجاری صورت گرفته و صرف چنین زمانی برای نجات پنج ماهیگیر نشان‌دهنده وجهه بشردوستانه این عملیات است.
وی افزود: من معتقدم که شرکت ملی نفتکش ایران و دریانوردان کشتی نفتکش Stream کار بسیار مهمی انجام داده اند و از این بابت من و مردم کشورم از مدیران این شرکت و دریانوردان این کشتی سپاسگزاریم.
شریف انیس از طرف دولت متبوعش از شرکت ملی نفتکش ایران بابت نجات پنج تبعه این کشور در آبهای اقیانوس هند تشکر کرد و گفت: این عملیات نجات، نمونه‌ای از همیاری‌ انسان‌دوستانه است.

 

همچنین مطالعه کنید:

boors

زیان سنگین بورس از قطعی اینترنت

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه مدیرعامل بورس تهران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *