صفحه اصلی / ۲۴ متهم بوی نامطبوع محور فرودگاه امام خمینی (ره)

۲۴ متهم بوی نامطبوع محور فرودگاه امام خمینی (ره)

 به گزارش کسب و کار نیوز،  براساس بررسی های صورت گرفته فاضلاب اسلام شهر، واوان، سلطان آباد، نصیرشهر، نسیم شهر، مجتمع های ۵ هزار واحدی مسکن مهر ضیا آباد و هزار و ۵۴۰ واحدی استراتوس که بدون هیج تصفیه ای به صورت خام به دره حسین آباد وارد و با گذشتن از زیر اتوبان تهران-قم به دریاچه سد فشافویه سرازیر می شود نیز از عوامل اصلی تولید بوی نامطبوع در محور فرودگاه امام خمینی هستند.
بررسی ها نشان می دهد؛ با افزایش زمان ماندن فاضلاب در رودخانه ورودی به سد فشافویه و رشد گیاهان نی و قمیش، میکروارگانیسم های بی هوازی فعال شده و با تجزیه مواد آلی موجود در فاضلاب باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع می شود.
با تمام این صحبت ها همه کاسه کوزه ها بر سر شهرداری می شکند و یکی از مقصران تولید این بوی نامطلوب مجتمع آرادکوه عنوان می شود اما به گفته معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران مجتمع آرادکوه تنها سهم ۵ درصدی تولید بوی نامطبوع محور فرودگاه دارد.
محمدرضا عظیمیان معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه مجتمع آرادکوه با محور تهران-قم ۶ کیلومتر فاصله دارد و بنابراین سهم تولید بوی نامطبوع حاصل از تخمیر پسماند در این محدوده ناچیز است، عنوان کرده که بوی ناچیز حاصل از تخمیر پسماند زمانی به سمت اتوبان منتشر می شود که جهت باد از سمت شرق به غرب باشد؛ درحالی که ۷ ماه از سال بادها از سمت غرب به شرق می وزند و بویی را از سمت آرادکوه به اتوبان منتقل نمی کند.
بنابه گفته مسئولان شهری برای به حداقل رساندن بوی نامطبوع تخمیر پسماند در مجتمع آراد کوه قرار است با اعلام فراخوان سیستم تخمیر هوازی روباز این مجتمع به سیستم هاضم تغییر یابد تا حداقل بوی ایجاد شده در این فرایند نیز به صفر برسد.
عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست نیز با اشاره به اهمیت رفع این معضل گفته که با برنامه ریزی های صورت گرفته، کار اصلاح وضعیت واحدهای آلاینده در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) تا تابستان سال ۹۷ برطرف خواهد شد.
 

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *