صفحه اصلی / کاهش بیکاری در روستاها با اجرای طرح روستا تعاون

کاهش بیکاری در روستاها با اجرای طرح روستا تعاون

به گزارش کسب و کار نیوز سید حمید کلانتری، اظهار کرد: طرح روستا تعاون از مهاجرت بی رویه و گسترده روستاییان به شهرهای بزرگ جلوگیری می‌کند و نرخ بیکاری در مناطق محروم و روستایی را کاهش می‌دهد.
وی از بخش تعاون به عنوان یکی از بسترهای ایجاد اشتغال در روستاها نام برد و افزود: برای اجرای طرح اشتغال روستایی، مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی مصوب شده که از طریق چهار بانک کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی توزیع خواهد شد.
به گفته معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تسهیلات مذکور معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان است که با سود شش درصد به مناطق محروم و کم برخوردار اختصاص داده می‌شود تا از این منابع در زمینه‌های گردشگری، صنایع دستی و کشاورزی استفاده شود.
کلانتری با بیان اینکه تسهیلات مذکور با اولویت مناطق مرزی و عشایری پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: متقاضیان دارای طرح‌های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شوند و به رونق تولید و اشتغال در مناطق محروم و روستایی کمک کنند.
وی در پایان از شناسایی و مزیت سنجی بیش از ۷۰۰ روستا خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح در گام اول هزار روستا به تفکیک هر استان هدفگذاری شده که در صورت پیشرفت مطلوب کار در گام دوم هزار روستای دیگر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

رونمایی نمادین از شبکه ملی اطلاعات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، پس از شکست شبکه ملی اطلاعات در آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *