صفحه اصلی / تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان

تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان

 که در ۹ راهدارخانه ثابت و ۴ راهدارخانه سیار در ۱۰ شهرستان استان خدمت رسانی می‌کنند. 
به گزارش کسب و کار نیوز, علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره تمهیدات زمستانی این استان برای امسال اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل جزء استان‌های سردسیر و دارای مناطق صعب العبور است، اولین بارش برف را در سه شهرستان تجربه کردیم، اما نسبت به سال گذشته با کمبود بارش و خشکسالی مواجه هستیم که امیدواریم بارش‌ها افزایش پیدا کند.
وی افزود: خرید نمک، حمل نمک به آشیانه و گردنه‌های در نظر گرفته شده، نیرو‌های راهداری و ماشین آلات آماده شده و به شهرستان‌ها فرستاده شده اند.
رحمتی با بیان اینکه راهداری استان اردبیل ۴۲۰ راهدار به صورت شیفتی دارد، گفت: در راهداری زمستانی تمام راهدارخانه‌ها با ۱۲۰ اکیپ به صورت اصلی و پشتیبانی با ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات آماده عملیات زمستانی هستند که در ۹ راهدارخانه ثابت و ۴ راهدارخانه سیار در ۱۰ شهرستان استان خدمت رسانی می‌کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره تعداد گردنه‌های برف‌گیر استان تصریح کرد: استان اردبیل ۸ گردنه برف‌گیر دارد و طول راه‌ها ۶۳۷۲ کیلومتر است که ۴۷۰۰ کیلومتر آن روستایی می‌باشد و بیش از ۱۵۰۰ روستا در استان داریم.
وی در خصوص روش‌های یخ زدایی متداول در سطح استان اردبیل گفت: سال گذشته ۱۹ هزار تن نمک و شن مصرف کردیم که ۱۵۰ هزار کیلومتر باند برف‌روبی انجام شد و برای امسال ۱۳ هزار تن نمک خریداری کردیم که با شن برای افزایش اصطکاک مخلوط می‌شوند.
رحمتی با بیان اینکه برف‌روبی به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می‌شود، افزود: پس از توقف کامل بارش و برف روبی، نمک پاشی انجام می‌شود و قبل از بارش نیز براساس پیش‌بینی هواشناسی، نمک پاشی در گردنه‌ها و مناطق برف گیر صورت می‌گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در پایان به شهروندان این استان و هموطنانی که قصد سفر به اردبیل را دارند، توصیه کرد: مردم حتما خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند و به توصیه راهدار‌ها و پلیس راه توجه کنند و همکاری لازم را داشته باشند. قبل از حرکت نیز برای مسیر‌های کوهستانی با شماره گیری ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها را دریافت کنند و تاکید می‌کنیم که سیستم گرمایش، روشنایی و برف پاک کن وسیله نقلیه خود را چک کنند.

 

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *