صفحه اصلی / تحویل بیش از ۱۶۰۰ واحد مسکن مهر در دولت یازدهم

تحویل بیش از ۱۶۰۰ واحد مسکن مهر در دولت یازدهم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وی گفت: ساخت ۴ هزار و ۱۶۲ واحد مسکن مهر در جنوب سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است.
کردانجرکی با اشاره به اینکه پروژه‌های مسکن مهر جنوب استان سیستان و بلوچستان در ۳ شهر ایرانشهر، چابهار، کنارک در حال اجرا می‌باشد، تصریح کرد: احداث واحدهای مسکن مهر در شهرهای مذکور در مراحل پایانی می‌باشد و تمامی واحدها تا پایان سال جاری تحویل متقاضیان خواهد گردید.
وی اضافه کرد: ۶۰ درصد از کل مسکن مهر جنوب استان در چابهار قرار داشته و ۵۲۶ واحد دیگر در دست تکمیل است و با به بهره‌برداری رسیده این واحدها جشن اتمام مسکن مهر را در جنوب ااستان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.
کردانجرکی در بخش دیگر سخنانش به سه پروژه جاده‌ای که توسط اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان در دست ساخت است اشاره و تصریح کرد: احداث باند دوم محور "ایرانشهر"- "خاش" به طول ۴۴  کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد و احداث باند دوم "ایرانشهر" – " بمپور" قطعه سوم به طول ۴ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد بزودی به بهره‌برداری می رسد.
وی ادامه داد: همچنین راه اصلی "چابهار"- " گواتر" به طول ۱۵ کیلومتر در جنوب استان در حال انجام است و هم اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کردانجرکی به احداث ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان‌های حوزه استحفاظی در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: قرارداد زیرسازی و آسفالت گرم راه‌های روستایی شهرستان‌های دلگان، ایرانشهر، نیکشهر، سرباز، کنارک، چابهار و قصرقند در جهت محرومیت زدایی روستایی منعقد شده است که تاکنون ۳۱۰ کیلومتر در حوزه هشت شهرستان احداث گردیده است و این روند همچنان تا رسیدن به هدف گذاری ۵۰۰ کیلومتر ادامه خواهد یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی ایرانشهر در ادامه سخنان خود به پروژه ریلی در دست احداث در حوزه ایرانشهر اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه ریلی " ایرانشهر"- " زاهدان" به طول ۶۵۰ کیلومتر در دست احداث می باشد که ۳۶۰ کیلومتر از این مسیر در حوزه‌ ایرانشهر قرار دارد و قطعه "ایرانشهر"– "چابهار" به طول ۳۰۶ کیلومتر با پیشرفت ۵۰ درصدی در بخش زیرسازی در حال انجام است که تا کنون اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال از طرف وزارت راه و شهرسازی به این پروژه اختصاص یافته است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایرانشهر با اشاره به اینکه محلات هدف در جنوب استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده از برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی شهری خبرداد و گفت: جلسات مختلفی برای بهسازی و نوسازی در این محدود‌ه‌ها برگزار شده و پروژه‌های مختلفی برای ارتقاء‌ کیفیت زندگی ساکنان این مناطق تعریف شده که تمامی پروژه‌های مصوب در سال ۹۴ به اتمام رسیده، پروژه‌های سال ۹۵ تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پروژه‌های مصوب سال ۹۶ در حال انجام است.
کردانجرکی با اشاره به اینکه فقط در سه شهرستان جنوب استان بافت فرسوده وجود دارد افزود: شهرستان ایرانشهر با ۱۵۵ هکتار، کنارک با ۳۵ هکتار و همچنین چابهار ۳۲۰ هکتار جمعا دارای ۵۱۰ هکتار بافت فرسوده ناکارآمد شهری است.
وی به اقدامات در حال انجام در بافت تاریخی جنوب استان اشاره کرد و اظهار داشت: مطالعات برای نوسازی و بهسازی بافت تاریخی بیت رهبری ( منزل ایشان در ایام تبعید) و قلعه ناصری در ایرانشهر انجام شده و کار انتخاب پیمانکار نیز به اتمام رسیده و برای تملک خانه‌های اطراف بیت رهبری برای بازگشایی مسیر تردد آغاز شده است.
کردانجرکی در بحث سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: در حوزه جنوب استان بزرگترین سکونت غیررسمی کشور به نام روستای " کمب" در چابهار قرار دارد که در سفر مختلف مسئولین بررسی و مطالعات آن انجام شده و در طرح بازآفرینی شهری برای ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان آن تصمیماتی اتخاذ شده است همچنین در نیک‌شهر و سرباز نیز مطالعات سکونتگاه‌های غیررسمی انجام و برنامه‌های آن با اولویت تدوین شده است.

همچنین مطالعه کنید:

موج انتقادات به سوپرایز وزیر ارتباطات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با توجه به واکنش بسیاری از کاربران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *