صفحه اصلی / توسعه فناوری کلان‌ داده با کلاسترهای میکروکامپیوتری ساخت محققان کشور

توسعه فناوری کلان‌ داده با کلاسترهای میکروکامپیوتری ساخت محققان کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، این محصول با ظرفیت حداکثر ۴۸۰ هسته یک گیگاهرتز برای انجام پردازش‌های کلان‌داده و اینترنت اشیا ارائه ‌شده است و از کاربردهای اصلی این محصول که نسبت به نمونه خارجی آن با قیمتی بسیار پایین‌تر تولید شده، می‌توان به استفاده در آزمایشگاه‌های دانشگاهی و مراکز داده کوچک اشاره کرد.
با توجه به اینکه در دنیای امروز، اندازه کوچکتر، مصرف پایین‌تر انرژی و هزینه کمتر به ‌عنوان مزیت‌های‌ اصلی یک سیستم پردازشی شناخته می‌شود و نیز کافی نبودن نیروی متخصص در این حوزه، یکی از چالش‌های فناوری کلان‌داده در کشور محسوب می‌شود، تولید این فناوری ضروری به نظر می‌رسد.
همچنین به دلیل دسترسی محدود به این‌گونه تجهیزات جهت آموزش، تاکنون رشد مناسبی را در حوزه تربیت نیروی متخصص شاهد نیستیم، به همین دلیل این فناوری به‌عنوان یک محصول آموزشی و کاربردی می‌تواند قابل‌استفاده تمام علاقه‌مندان به فناوری کلان‌داده باشد که با نام تجاری "بیگ لب" ارائه‌ شده است.
شرکت تولیدکننده این محصول، با تمرکز بر روی تولید محصولات امنیتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سال ۱۳۹۵ در مرکز رشد تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر بوده است.
این مرکز رشد، با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌ وکارهای نوپا و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان وظیفه حمایت بیش از ۸۰ شرکت حوزه فاوا را به عهده دارد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ایجاد و بهره‌برداری از مراکز رشد و پارک‌های فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد و توسعه بیش از ۴۸۰ شرکت‌دانش‌بنیان، قدم‌های موثری را در راه توسعه اقتصادی کشور بردارد.

همچنین مطالعه کنید:

برنامه‌های توسعه اقتصادی نیشابور

جذب گردشگر از برنامه‌های توسعه اقتصادی نیشابور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, محمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *