صفحه اصلی / رشد ۸ درصدی اقتصاد مشروط به جذب سرمایه خارجی

رشد ۸ درصدی اقتصاد مشروط به جذب سرمایه خارجی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد اگر قرار باشد به رشد اقتصادی هشت درصدی جذب سرمایه خارجی ضروری است.
مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران که امروز (۱۳ آذر) برگزار شد، اظهار کرد: در سال های تحریم ارتباط ما با دنیا قطع بود و انتظار اینکه صادرات بالایی داشته باشیم خیلی به جا نبود. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که دولت بزرگ بزرگترین آفت برای اقتصاد است که باعث می شود مشکلات پابرجا بماند.  
رییس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: اگر قرار باشد ایران هشت درصد رشد داشته باشد باید سرمایه گذاری خارجی جذب کنیم. در عین حال مشکلات در ارتباط با دولت بزرگ و دخالت بیش از اندازه آن در تولید و صادرات یکی از آفت های بزرگ است.  
وی تصریح کرد: در سال های بعد قرار براین است که همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه را به یک همایش چالشی تبدیل کنیم و یارانه حضور در نمایشگاه ها هم به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.
خوانساری اضافه کرد: کمتر کشوری را می توان در دنیا پیدا کرد که رشد اقتصادی بدون سرمایه گذاری خارجی داشته باشد و از این جهت جذب سرمایه گذاری خارجی ضروری است.

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *