صفحه اصلی / کاهش زمان ترخیص کالاهای صادراتی از گمرک به یک روز

کاهش زمان ترخیص کالاهای صادراتی از گمرک به یک روز

به گزارش کسب و کار نیوز به  نقل  از مهر ، معاون استاندار تهران در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این استان از کاهش ترخیص کالاهای صادراتی از گمرک به یک روز و زمان ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک به ۳ روز خبر داد.
محمد امامی امین، در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان صادرات استان تهران در سال ۹۶ مبلغ ۱۴ میلیارد هدف گذاری شده، که حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ در حوزه کالا و مابقی در حوزه خدمات است.
وی افزود: سقف صادرات در سال ۹۶ و ۹۵ با یکدیگر منطبق است و دلیل آن نیز عدم تحقق میزان صادرات در سال ۹۵ بود و حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون عدم تحقق در بخش خدمات را داشتیم.
معاون استاندار تهران گفت: امروز مقرر شد، که ۱۵ درصد از هدف گذاری سال گذشته به علاوه هدف گذاری امسال شده و ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون هدف گذاری کالا و خدمات برای سال جاری است.
وی به مشکلات گمرکی در مسیر بازرگانی اشاره کرد و افزود: دوستان اذعان داشتند که در سال های گذشته میانگین مسیر ترخیص کالا برای ورود به کشور حدود ۲۶ روز و برای صادرات ۷ روز بود، که امسال میانگین واردات کالا از مسیر گمرکات به ۳ روز و صادرات به یک روز تقلیل پیدا کرده است، که این یک اقدام راهبردی در جهت توسعه صادرات و اقتصاد مقاومتی در کشور است، که کمک به توسعه صادرات خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *