صفحه اصلی / 167 میلیارد ریال خسارت به بخش توزیع و انتقال برق زلزله کرمانشاه

167 میلیارد ریال خسارت به بخش توزیع و انتقال برق زلزله کرمانشاه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازوزارت نیرو،  برپایه اعلام شرکت برق منطقه ای غرب و طبق برآوردهای کارشناسی، 70 درصد پست 63 کیلوولت سرپل ذهاب در اثر زلزله استان کرمانشاه آسیب دیده است.
در این زلزله، ساختمان کنترل و فیدرخانه پست تخریب شده و به تجهیزات پست شامل دو فیدر کامل خط 63 کیلوولت، 2 فیدر ترانس 63 کیلوولت، یک دستگاه ترانسفورماتور قدرت 30 مگاولت آمپری خسارت های جدی وارد شد، اما با تمهیدات و اقدام های صورت گرفته توسط مسئولان، پست 63 کیلوولت سرپل ذهاب در کمتر از 24 ساعت برق‌دار شد.
برپایه این گزارش، در این حادثه آسیب جدی به پست های 63 و 230 کیلوولت شهرستان های سرپل ذهاب و اورامانات رسیده که برای بازسازی آنها در فاز نخست نیاز به تجهیزات مختلف با اعتباری افزون بر 27 میلیارد و 790 میلیون ریال است.
باتوجه به اینکه ساختمان کنترل و اتاق فرمان و همچنین یکی از ترانس های مربوط به پست 63 کیلوولت سرپل ذهاب آسیب دیده اند، برای ساخت یک پست 63 کیلوولت جدید شامل 2 فیدر خط و 2 فیدر ترانس به همراه یک دستگاه ترانس 63 کیلوولت و تعداد 20 دستگاه فیدر خروجی 20 کیلوولت، اعتباری بیش از 140 میلیارد ریال نیاز است.
این گزارش می افزاید: برای جبران خسارت وارده و نیز ساخت و راه اندازی پست جدید در مجموع 167 میلیارد و 790 میلیون ریال مورد نیاز است. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری بیست و یکم آبان ماه در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد و حدود 500 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و طبق برآورد اولیه دستکم 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در این مناطق دچار آسیب کلی و جزیی شد.
 

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *