صفحه اصلی / جای نظام حزبی مکمل نظام پارلمانی در ایران خالی است

جای نظام حزبی مکمل نظام پارلمانی در ایران خالی است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، حضرتی روز جمعه در دومین کنگره سراسری حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (حزب هدا) با تاکید بر اینکه حکومت، نخبگان و ملت حاضر نیستند تن به حزب بدهند، اظهار داشت: از منظر دیگر احزاب نیز نقشه کلی ندارند تا مسئولیت آنها مشخص شود و بتوانند بر اساس آن یک حکومت را اداره کنند و تمام فعالیت احزاب معطوف به این می شود که در انتخابات لیستی ارائه دهند و بعد از انتخابات چند نفر از آن حزب در دوره مدیریتی جا بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال اصلاح کشور هستیم باید به این مساله توجه جدی داشته باشیم، در تشریح وضعیت کنونی احزاب گفت: لیوان قدرت را شکسته ایم و هر تکه آن را به دست یک نفر داده اینکه تنها صورت همدیگر را زخمی می کنند و کاری از پیش نمی رود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون هر کس بنا به مسئولیت خود کاری انجام می دهد، اما باید توجه داشت که تک روی و جزیره ای کار کردن و نداشتن یک نقشه کلی برای فعالیت احزاب، کشور را به عقب می برد.
حضرتی یادآورشد: هر چند که حکومت به طور قطع علاقه مند به حزب جدی در کشور نیست، اما آیا ما به عنوان اصلاح طلب حاضریم همه یک حزب واحد و قدرتمند تشکیل دهیم؟ پاسخ این است که ما هم آمادگی برای این کار نداریم و خرده احزاب حاضر نیستند به هم پیوند خورده و تبدیل به یک حزب کامل شوند.
وی با بیان اینکه ما قدر حکومت کردن، حکمرانی، عظمت و سختی این کار را هیچ وقت نفهمیده ایم، افزود: از سال ۴۲ تا ۵۷ و زمان پیروزی انقلاب اسلامی دو هزار و ۲۰۰ شهید داشته ایم بدون اینکه بدانیم حکومت کردن چه ابعاد و لایحه های پیچیده ای دارد.
این نماینده مجلس ادامه داد: ما در سال ۵۷ به انقلابی با پیروزی کامل رسیدیم اما در یک برداشت انحرافی از شعار نه شرقی نه غربی، دچار اعوجاج شدیم و با بسیاری از موضوعات به شکل شوخی برخورد کردیم، حرف های عمیق زدیم و کتاب ها نوشتیم اما موضوعات همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد که یکی از این موضوعات «احزاب» هستند.
دومین کنگره سراسری حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (حزب هدا) امروز – دهم آذرماه – با حضور شخصیت های مختلف سیاسی در کانون توحید برگزار شد.
 

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *