صفحه اصلی / اجلاس قلب آسیا به برقراری صلح در افغانستان کمک می کند

اجلاس قلب آسیا به برقراری صلح در افغانستان کمک می کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازایرنا، الهام علی اف، روز جمعه در هفتمین اجلاس قلب آسیا که با حضور 250 نماینده از 40 کشور و نهادهای بین المللی در باکو برگزار می شود، افزود: جمهوری آذربایجان برای برقراری ثبات و امنیت در افغانستان مشارکت فعال دارد.
وی با تاکید بر فعالیت و همکاری مشترک کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، گفت: ما از تمامیت ارضی و مصونیت مرزهای افغانستان حمایت می کنیم.
رئیس جمهوری آذربایجان، ابراز امیدواری کرد که صلح و ثبات در افغانستان هر چه زودتر برقرار شود و این کشور به جایگاه اصلی خود در تمامی حوزه ها منطقه ای و بین المللی بازگردد.
علی اف با اشاره به اجرای برخی طرح های بین المللی در حوزه حمل و نقل مانند دالان شمال – جنوب با مشارکت ایران، تصریح کرد: افغانستان نیز با پیوستن به این دالان می تواند محموله های خود را از کوتاه ترین مسیر به بازار های جهانی منتقل کند.
وی با بیان اینکه، آذربایجان نه تنها در مسائل اقتصادی و حوزه حمل و نقل بلکه در مسائل امنیتی نیز با افغانستان همکاری می کند، افزود: آموزش نظامیان افغانستان بخشی از همکاری میان دو کشور است.
الهام علی اف امروز در حاشیه این اجلاس با محمد جواد ظریف دیدار کرد.
در هفتمین اجلاس قلب آسیا رئیسان جمهوری آذربایجان و افغانستان و وزیران امورخارجه ایران، پاکستان، هند، ترکیه و افغانستان، همچنین معاونان وزیران امورخارجه قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ترکمنستان، نماینده ویژه چین و روسیه در امور افغانستان، مقامات ارشد عربستان، امارات متحده عربی و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور آسیا مرکزی از شرکت کنندگان این اجلاس هستند.
در این اجلاس همچنین نماینده ویژه نخست وزیر انگلیس در امور افغانستان، نماینده وزارت امورخارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی و هیات بلند پایه وزارت امورخارجه ژاپن، اسپانیا، نروژ، ایتالیا، کانادا، فرانسه، فنلاند، لهستان، مصر و سوئد نیز حضور دارند .به گزارش کسب و کار نیوز،
 
 

 

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *