صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
آیفکس در پله ۱۰۳۰ واحدی ایستاد

آیفکس در پله ۱۰۳۰ واحدی ایستاد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرابورس ایران، مبادلات هشتیمن روز از آذرماه ۹۶ در فرابورس ایران با خرید و فروش نزدیک به ۴۶۰ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال دنبال شد که نسبت به روز قبل از افزایش حجم و ارزش معاملات حکایت داشت. در جریان بازار شاخص کل فرابورس نیز نزدیک به ۴ واحد رشد کرد تا آیفکس در ارتفاع ۱۰۳۰ واحدی بایستد. دو نماد شیمیایی به نام‌های «مارون» و «زاگرس» و یک نماد از گروه فلزات اساسی به نام «میدکو» عمده بار مثبت بر شاخص کل را تا سطح حداکثر ۵ واحد رقم زدند. اگرچه در سمت مقابل نمادهای «شاوان»، «ذوب»، «شراز» و «شپاس» تا نزدیکی یک واحد تاثیر منفی بر این نماگر داشته و مانع از رشد بیشتر آن شدند.
نگاهی به مبادلات انجام شده در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس حاکی از آن است ۶۱ درصد از حجم و ۳۹ درصد از ارزش کل معاملات در فرابورس ایران در این دو بازار رقم خورده و به ترتیب دو نماد ذوب آهن و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.
نمادهای «کشرق»، «غشهداب» و «اوان» نیز در حالی تا حدود ۵ درصد رشد قیمت را تجربه کردند که نمادهای «کاسپین»، «تلیسه» و «شاوان» تا ۴ درصد افت قیمت را متحمل شدند.
سهامداران بازار پایه امروز میزبان معامله بیش از ۱۶۴ میلیون سهم به ارزش حدود ۲۲۶ میلیارد ریال قرار گرفتند. در این بازار نماد معاملاتی شرکت توسعه و عمران شهرستان نائین در تابلو «ج» گشایش شد.
امروز همچنین در جریان بازار نماد معاملاتی شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و نماد معاملاتی شرکت بیمه حافظ پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام بازگشایی شدند.
در بازار اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاران اقدام به مبادله بیش از ۶۳۵ هزار ورقه به ارزش بیش از ۵۸۴ میلیارد ریال کردند و اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب ۴» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.
در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز شاهد خرید و فروش ۷۵ هزار ورقه تسه به ارزش ۵۶ میلیارد ریال بودیم. تسه آبان ۹۶ در حالی بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان سایر اوراق تسهیلات مسکن تجربه کرد که تسه بهمن ۹۴ بیشترین درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند.
 

همچنین مطالعه کنید:

مرتضی افقه

ناتوانی دولت در کنترل قیمت ها

دولت به دلیل دسترسی به ارز، تنها کاری که می توانسته است انجام دهد، این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *