صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
برگزاری مانور زلزله، بخشی از فعالیت های آموزشی دانش آموزان است

برگزاری مانور زلزله، بخشی از فعالیت های آموزشی دانش آموزان است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، معاون پرورشی فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: برگزاری مانور زلزله که در کتاب های درسی دوره متوسطه اول و دوم مطرح شده، بخش مهمی از فعالیت های آموزشی دانش آموزان است.
مهدی فیض روز چهارشنبه در حاشیه اجرای نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی که دبیرستان دخترانه عصمت منطقه ۵ تهران برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگاران افزود: برگزاری مانور، بهانه ای برای اموزش امداد رسانی و کمک به حادثه دیدگان و همچنین ارتقا سطح ایمنی دانش اموزان در مواقع بحرانی است.
وی گفت: برگزاری مانور زلزله سبب ثبت یک خاطره شیرین در ذهن دانش آموزان خواهد شد و دانش آموزان به عنوان حاملان فرهنگی، مهارت های کسب کرده را به خانواده و بعد جامعه، بدون تحمیل هیچ گونه هزینه سنگینی منتقل می کنند.
فیض ادامه داد: مانور زلزله به خوبی مطلب درسی دانش آموزان را که در خصوص زلزله آموخته اند به آنها تفهیم می کند.
معاون پرورشی فرهنگی وزیر آموزش و پرورشی با بیان اینکه مانور زلزله یک بار در طول سال تحصیلی برگزار می شود، افزود: هر دانش اموز دوره متوسطه به طور طبیعی طی ۶ دوره تحصیلی در جریان برگزاری مانور زلزله و امداد و نجات قرار خواهد گرفت و آنچه را که آموخته طی این ۶ دوره می تواند به دیگران نیز منتقل کند.
وی گفت: معاونت پرورشی فرهنگی می تواند یک سری مطلب را به طور فشرده به دانش آموزان منتقل کند و برای این منظور یک روز از مدرسه را به این برنامه اختصاص می دهیم و به این ترتیب می توان موضوعات مختلف درسی دانش آموزان را از حجم کتاب های درسی آنان کاهش داد که تا رسیدن به این منظور که یک نقطه آرمانی است، فاصله زیادی داریم.
نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز (چهارشنبه) در سراسر کشور بطور همزنان برگزار می شود.
این مانور نیز در تهران به میربانی دبیرستان دخترانه عصمت منطقه ۵ برگزار شد.
در این مانور دانش آموزان پس از به صدا درآوردن زنگ زلزله از کلاس های درس خارج و به حیاط مدرسه منتقل شدند و دانش آموزان مصدوم نیز با حضور نیروهای امداد به چادرهای امداد انتقال یافتند.
نیروهای اورژانس و آتش نشانی نیز در این مانور فعالیت هایی که برعهده داشته اند را به اجرا درآوردند.

همچنین مطالعه کنید:

بورس

شاخص بورس وارد فاز اصلاحی شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز بورس، بیش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *