صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
امضاء دو تفاهم‌نامه همکاری میان ادارات کل بنادر و دریانوردی و فرودگاه‌های استان بوشهر

امضاء دو تفاهم‌نامه همکاری میان ادارات کل بنادر و دریانوردی و فرودگاه‌های استان بوشهر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در راستای استفاده بهینه از امکانات و ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه، دو تفاهم‌نامه همکاری جستجو و نجات دریایی و خدمات آتش‌نشانی میان اداره کل بنادر و دریانوردی با اداره کل فرودگاه‌های استان بوشهر منعقد شد.
محمدمهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این جلسه گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هم‌اکنون با ۵ شناور ناجی با تجهیزات مدرن و پیشرفته به همراه نیروی انسانی تخصصی در آب‌های خلیج‌فارس، به سانحه دیدگان خدمات‌رسانی می‌کند.
بنچاری با بیان اینکه در مجموع سواحل استان بوشهر ۵ پایگاه جستجو و نجات دریایی وجود دارد افزود: این پایگاه‌ها شامل عسلویه با استقرار ناجی ۱۸، پایگاه دیر با استقرار ناجی ۸، پایگاه عامری با استقرار ناجی ۲، پایگاه خارگ با استقرار ناجی ۹ و پایگاه بوشهر با استقرار SAR ۳ است که در آینده‌ای نزدیک نیز پایگاه جستجو و نجات دریایی دیلم با شناور تازه خریداری شده ناجی ۲۰ به آن‌ها اضافه خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین در طول نوار ساحلی استان ۸ ایستگاه مخابراتی وجود دارد که به انجام مباحث مربوط به مخابره و پوشش مخابراتی مرزهای آبی استان می‌پردازند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن اشاره به آمار ۸ ماهه جستجو و نجات دریایی عنوان کرد: در ۸ ماهه امسال صد و یک مورد شرایط اضطرار را داشته‌ایم که از میان آن‌ها ۴۵ مورد مربوط به حادثه دریایی و ۵۶ مورد آن امداد پزشکی بوده است و در مجموع این عملیات تعداد ۲۶۸ نفر نجات پیدا کرده‌اند.
بنچاری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل فرودگاه‌های استان بوشهر عنوان کرد: بر اساس این دو تفاهم‌نامه، همکاری متقابل در زمینه اعزام واحدهای آتش‌نشانی برای اطفا حریق، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و برگزاری رزمایش‌ها و مانورهای مختلف در حوزه امداد و نجات و آتش‌نشانی توسعه می‌یابد.
گفتنی است، در پایان این مراسم نیز مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر و هیئت همراه از برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر بازدید کردند.

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *