صفحه اصلی / توافق جهانی کاهش تولید نفت در نشست این هفته اوپک

توافق جهانی کاهش تولید نفت در نشست این هفته اوپک

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بانک انگلیسی بارکلیز دیروز (دوشنبه، ششم آذرماه) ضمن پیش بینی تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، اعلام کرد: میزان کاهش تولید نفت در این توافق مهمتر از مدت کاهش تولید است.
این بانک پیش بینی کرد که میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت در سه ماه پایانی امسال بالای ۶۰ دلار برای هر بشکه می‌ماند، اما در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۵۵ دلار برای هر بشکه می‌رسد.
در گزارش این بانک آمده: از دید ما تصمیم مثبت یا منفی کشورها برای تمدید توافق و یا مدت این تمدید مسئله اصلی نیست؛ ما باور داریم که مسئله اصلی، میزان کاهش تولید است و احتمال مشخص شدن این جزئیات را در نشست ۳۰ نوامبر کم می‌دانیم.
بارکلیز اعلام کرد: اگر نتیجه نشست اوپک مطابق پیش‌بینی‌ها باشد، ممکن است افت کوتاه مدت قیمت نفت را تجربه کنیم، اما عوامل فنی و بنیادین در بازار نفت همچنان مثبت باقی خواهند ماند.
این بانک همچنین اعلام کرد: انتظار ندارد چالش‌های ژئوپولیتیک بتوانند دیپلماسی نفتی را در آینده نزدیک مختل کنند.
طبق پیش بینی بارکلیز، با فرض این که سطح تولید کنونی حفظ شود، بازار نفت از وضع کنونی عرضه مازاد به سوی کمبود عرضه حرکت خواهد کرد.
بارکلیز پیش‌بینی کرد اگر کشورهای امضاکننده توافق جهانی کاهش تولید نفت عرضه روزانه نفت را ۵۵۰ هزار بشکه دیگر کاهش دهند، سطح ذخیره سازی نفت جهان در سه ماه سوم و چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۵۳ میلیون بشکه کاهش می‌یابد.
با این همه، این بانک اعلام کرد: در صورت رسیدن قیمت نفت به بازه ۶۰ تا ۷۰ دلار، تولید نفت آمریکا، واردات نفت چین و تقاضای جهانی نفت ثابت نمی‌مانند و ممکن است سبب پیامدهایی نامطلوب در بازار شود.

همچنین مطالعه کنید:

فاجعه در میانکاله

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، مشاهده تصاویر این تالاب ما را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *