صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
جرائم مالیاتی تعاونی ها طی سالهای ۸۷ تا ۸۹ مورد بخشودگی قرار می گیرد

جرائم مالیاتی تعاونی ها طی سالهای ۸۷ تا ۸۹ مورد بخشودگی قرار می گیرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ، ۶ محور مهم در حوزه مالیات بر ارزش افزوده در نشست وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس اتاق تعاون ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت که جرائم مالیاتی تعاونی ها در سالهای ۸۷ ،۸۸ و ۸۹ یکی از این محورها بود، براساس گفت و گوهای صورت گرفته، جرائم مالیاتی سالهای مذکور تعاونی ها شامل بخشودگی قرار خواهند گرفت. 
مالیات بر ارزش افزوده پنج اتحادیه بزرگ کشور دیگر محور مورد بحث بود که مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه های یاد شده به شکل مستقیم توسط معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی بررسی شود.
همچنین مقرر شد پرونده های مالیاتی پیش از این بخشنامه که هنوز منجر به صدور رای نشده است، نیز شامل مفاد این بخش جدید شود.
در بخش دیگری از این نشست براساس توافق سازمان امور مالیاتی و اتاق تعاون ایران، مقرر شد که اتاق تعاون درصد فروش کالاهای مشمول و غیرمشمول مالیات بر ارزش افزوده در تعاونی های مصرف را طی نامه ای به سازمان امور مالیاتی اعلام کند که مبنای رسیدگی سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.
همچنین تقسیط جرائم مالیاتی از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود که در این خصوص نیز مقرر شد که مطابق قانون جرائم بخشوده و مابقی نیز تقسیط شود.
یادآور می شود، بر اساس ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم تمام درآمدهای تعاونی های مصرف کارمندی و کارگری ۱۰۰ درصد معاف از مالیات هستند و سازمان امور مالیاتی مانع اعمال سلیقه های مختلف شود.
همچنین بحث مالیات تعاونی های مرزنشین نیز در این نشست مطرح شد، بدین گونه که تعاونی های مرزنشین نیز مشمول ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم شوند اما از آنجایی که این مهم به شکل مشخص در قانون تصریح نشده است، مقرر شد که اتاق تعاون ایران طی نامه ای به مجلس شورای اسلامی و با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، قرارگرفتن نام تعاونی های مرزنشین را در فهرست ماده ۱۳۳ را مطرح کند که این تعاونی ها نیز شامل ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم شود.
همچنین شرط برخورداری تعاونی ها از ضریب مشخص شده مالیات بر ارزش افزوده، تائید از سوی اتحادیه های مربوطه آنها اعلام شده است.
 

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *