صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
مدیریت بنگاههای کوچک در ارتقا بهره وری

مدیریت بنگاههای کوچک در ارتقا بهره وری

به گزارش کسب و کار نیوز،  رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران بر نقش مدیریت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در ارتقای بهره‌وری تاکید کرد.
«رویا طباطبایی یزدی»در مراسم آغاز به کار دوره آموزشی بین‌المللی در زمینه «روابط نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط»با اشاره به این موضوع، حمایت از توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط به ماموریت اصلی همه اقتصادهای جهان تبدیل شده،افزود:دلیل این موضوع سهم قابل توجه این بنگاه‌ها در تولید، تجارت، اشتغال، رشد درآمد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) است.
وی با بیان اینکه به موازات توسعه مداوم بنگاه‌های کوچک و متوسط، ارتقای روابط هماهنگ و سازنده بین مدیریت و نیروی کار به عاملی کلیدی در موفقیت اقتصاد تبدیل شده است،تصریح کرد: اگر این امر به نحوی مطلوب مدیریت شود، مدیریت روابط کاری، پتانسیل بهبود بهره‌وری از طریق منابع انسانی موثر را دارا است.
نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان بهره‌وری آسیایی اضافه کرد: از همه مهم‌تر، این موضوع به طور متقابل هم برای کارفرمایان و هم کارگران در دوران انقلاب چهارم صنعتی سودمند است. 
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در پایان اظهار امیدواری کرد که این دوره آموزشی فرصت مناسبی برای به اشتراک گذاری تجربه و تبادل ایده‌های جدید در زمینه رابطه نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط باشد. 
«جونهو کیم» نماینده و کارشناس بخش صنعت سازمان بهره‌وری آسیایی نیز در این مراسم با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به‌سبب میزبانی این دوره آموزشی، به‌تشریح این دوره و دیگر فعالیت‌های سازمان بهره‌وری آسیایی در زمینه ارتقای بهره‌وری در کشورهای عضو این سازمان پرداخت.
در این دوره آموزشی بین‌المللی که از امروز چهارم آذرماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه هفته جاری با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی در تهران ادامه دارد، شرکت‌کنندگانی از ۱۲ کشور عضو سازمان بهره‌وری آسیایی شامل جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، تایوان، فیجی، هند، اندونزی، مالزی، مغولستان، نپال، تایلند، سریلانکا و پاکستان حضور دارند.
«یاسوهیکو اینوئی» از کشور ژاپن و «پرابا نایر» از کشور سنگاپور به‌عنوان اساتید دوره آموزشی بین‌المللی روابط نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط، علاوه بر ارائه جدیدترین الگوها در این زمینه، دانش و تجارب خود را با شرکت‌کنندگان در این دوره به ‌اشتراک می‌گذارند.
همچنین شرکت‌کنندگان طی دوره مذکور، از برخی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین بازدید خواهند کرد.
در مراسم آغاز به کار دوره آموزشی بین‌المللی در زمینه «روابط نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط» نماینده سازمان بهره‌وری آسیایی(APO)، اساتید برجسته و صاحب نام بین‌المللی و شرکت‌کنندگانی از جمهوری اسلامی ایران و ۱۱ کشور آسیایی در تهران حضور دارند.
سازمان ملی بهره‌وری ایران در سال جاری تاکنون، در کنار دیگر فعالیت‌های آموزشی خود، پنج دوره آموزشی APO را برگزار کرده که در آن اساتید بین‌المللی از کشورهای آسیایی و اروپایی و شرکت‌کنندگانی از کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی حضور داشتند. 

همچنین مطالعه کنید:

مرتضی افقه

ناتوانی دولت در کنترل قیمت ها

دولت به دلیل دسترسی به ارز، تنها کاری که می توانسته است انجام دهد، این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *