صفحه اصلی / اشتغال زایی با تسهیلات بسیج سازندگی ایلام

اشتغال زایی با تسهیلات بسیج سازندگی ایلام

به گزارش کسب و کار نیوز ،عزیزی روز شنبه در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران بسیج رسانه ایلام از طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی اجرایی در استان، در با بیان اینکه با بهره گیری از تسهیلات بسیج سازندگی و آورده شخصی، یک کارگاه تهیه، بسته بندی و توزیع انواع سبزیجات با عنوان قلارنگ در ایلام را راه اندازی کرده است، اظهارداشت: در این کارگاه بیش از 30 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این طرح از طریق بسیج 300 میلیون ریال تسهیلات دریافت داشته است، افزود: در این کارگاه با استفاده از بروز ترین دستگاه ها و تجهیزات و در فضای کاملاً بهداشتی، انواع سبزی ها پس از شستشو و خرد کردن، در بسته ها و اوزان مختلف و بنابر نیاز بازار مصرف بسته بندی می شوند.

این کارآفرین ایلامی با بیان اینکه بیشتر ادارات، صنایع، دانشگاه ها، هتل ها و کارگاه های مختلف در سطح استان؛ مشتری سبزیجات بسته بندی شده این کارگاه هستند، بیان داشت: بنابر درخواست و نیاز سوپرمارکت های سطح استان، سبزیجات مورد نیاز در اختیار آنان قرار می گیرد تا در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.
عزیزی با اشاره به اینکه روزانه قریب 400 کیلوگرم سبزی در این کارگاه بصورت کاملاً بهداشتی بسته بندی می شود، یادآور شد: در تلاش هستیم که این طرح را توسعه و زمینه اشتغالزایی تعدادی از افراد جویای کار را فراهم کنیم.
گفتنی است در جریان بازدید خبرنگاران بسیج رسانه استان ایلام از طرح پرورش بلدرچین گوشتی و تخم گذار 10 هزار قطعه ای «آوا» بازدید کردند، برای این طرح بیش از 100 میلیون ریال تسهیلات بسیج سازندگی اختصاص یافته و طرح در حال توسعه است.

بنا به گفته مسئولان بسیج سازندگی استان از سال 95 تا کنون، 30 میلیارد ریال به بیش از 2500 طرح اقتصاد مقاومتی و 500 واحد صنایع تبدیلی در قالب پرورش قارچ، زنبور، بلدرچین، مرغ بومی، دام سبک، پرورش ماکیان، فراوری لبنیات، فراوری ترشیجات، قالیبافی، کلوچه محلی بژی برساق و … به متقاضیان پرداخت شده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

جردن هندرسون

سرمربی بلغارستان باید از ما عذرخواهی کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, تیم ملی انگلیس دیشب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *