صفحه اصلی / شاخص بورس ۱۱۳۰ واحد رشد کرد

شاخص بورس ۱۱۳۰ واحد رشد کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با پرش ۱۱۳۰ واحدی، به قله تاریخی ۹۰ هزار واحد رسید.
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 1334میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش 295میلیارد تومان در 73هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 11307واحدی در ارتفاع 90 هزار و 469 واحد قرار گرفت.
بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی ارتباطات سیار ایران، مخابرات ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 362واحد، کل (هموزن) 92واحد، قیمت (هموزن) 70واحد، آزاد شناور 1305واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب 1037 و 1165 واحد رشد کردند.
بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 368میلیون ورقه به ارزش 259میلیارد تومان در 46هزار نوبت، آیفکس 14.1واحد رشد کرد و در ارتفاع 1031واحد قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *