صفحه اصلی / نقش مهم روابط نیروی کار و مدیریت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در ارتقای بهره‌وری

نقش مهم روابط نیروی کار و مدیریت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در ارتقای بهره‌وری

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل  سازمان ملی بهره‌وری ایران، دکتر رویا طباطبایی یزدی در مراسم آغاز به کار این دوره آموزشی در سخنان کوتاهی ضمن خوشامدگویی به‌شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی، با اشاره به این موضوع مهم که در سال‌های اخیر، حمایت از توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط به ماموریت اصلی همه اقتصادهای جهان تبدیل شده، تاکید کرد: دلیل این موضوع سهم قابل توجه این بنگاه‌ها در تولید، تجارت، اشتغال، رشد درآمد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) است.
وی در ادامه با بیان اینکه به موازات توسعه مداوم بنگاه‌های کوچک و متوسط، ارتقای روابط هماهنگ و سازنده بین مدیریت و نیروی کار به عاملی کلیدی در موفقیت اقتصاد تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: اگر این امر به نحوی مطلوب مدیریت شود، مدیریت روابط کاری، پتانسیل بهبود بهره‌وری از طریق منابع انسانی موثر را داراست.
نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان بهره‌وری آسیایی تصریح کرد: از همه مهم‌تر، این موضوع به طور متقابل هم برای کارفرمایان و هم کارگران در دوران انقلاب چهارم صنعتی سودمند است.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در پایان اظهار امیدواری کرد که این دوره آموزشی فرصت مناسبی برای به اشتراک گذاری تجربه و تبادل ایده‌های جدید در زمینه رابطه نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط باشد.
آقای جونهو کیم، نماینده و کارشناس بخش صنعت سازمان بهره‌وری آسیایی نیز در این مراسم با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به‌سبب میزبانی این دوره آموزشی، به‌تشریح این دوره و دیگر فعالیت‌های سازمان بهره‌وری آسیایی در زمینه ارتقای بهره‌وری در کشورهای عضو این سازمان پرداخت.
در این دوره آموزشی بین‌المللی که از امروز – شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۶ آغاز شده و تا روز چهارشنبه، ۸ آذرماه سال جاری با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی در تهران ادامه دارد، شرکت‌کنندگانی از ۱۲ کشور عضو سازمان بهره‌وری آسیایی شامل جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، تایوان، فیجی، هند، اندونزی، مالزی، مغولستان، نپال، تایلند، سریلانکا و پاکستان حضور دارند.
آقایان یاسوهیکو اینوئی از ژاپن و پرابا نایر از سنگاپور به‌عنوان اساتید دوره آموزشی بین‌المللی روابط نیروی کار و مدیریت در بنگاه‌های کوچک و متوسط، علاوه بر ارائه جدیدترین الگوها در این زمینه، دانش و تجارب خود را با شرکت‌کنندگان در این دوره به اشتراک می‌گذارند. همچنین شرکت‌کنندگان طی دوره مذکور، از برخی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین بازدید خواهند کرد.
شایان ذکر است سازمان ملی بهره‌وری ایران در سال جاری تاکنون، در کنار دیگر فعالیت‌های آموزشی خود، ۵ دوره آموزشی APO را برگزار کرده که در آن اساتید بین‌المللی از کشورهای آسیایی و اروپایی و شرکت‌کنندگانی از کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی حضور داشتند.
 

همچنین مطالعه کنید:

کمپین جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی

کمپین فعالان گردشگری و صنایع‌دستی تهران برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

به‌گزارش کسب و کار نیوز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران، پرهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *