صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ادامه رکوردشکنی نفت در بازارهای جهانی

ادامه رکوردشکنی نفت در بازارهای جهانی

به گزارش کسب  و کار نیوز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت در بازار نیویورک پس از اینکه شرکت ترانس کانادا اعلام کرد ۸۵ درصد از ظرفیت صادرات خط لوله کی استون در نوامبر را به دلیل نشت هفته گذشته در داکوتای جنوبی کاهش داده است، حداکثر یک درصد افزایش یافت و کمک کرد نفت وست تگزاس اینترمدیت به سوی ۳.۳ درصد رشد هفتگی پیش ‌رود. در این بین بهای معاملات نفت برنت تنها ۱.۱ درصد افزایش یافته که به کمترین اختلاف قیمت میان دو گرید از اوایل سپتامبر تاکنون منجر شده است.
 
 بهای معاملات نفت آمریکا هفته جاری برای نخستین بار از اواسط سال ۲۰۱۵ تاکنون، تحت تاثیر خوش‌بینی به تمدید توافق کاهش تولید میان اوپک و غیراوپک در بالای ۵۸ دلار در هر بشکه بسته شد. قیمتهای نفت در نوامبر بیش از ۷ درصد افزایش یافته و به سوی سومین رشد ماهانه پیش می روند که طولانیترین روند رشد از ماه مه سال میلادی گذشته به این طرف خواهد بود.
 
 به گفته کیم یومی، استراتژیست بازار در شرکت کی ووم سکیوریتیز، قطعی خط لوله کی استون به تسریع روند صعودی قیمت‌های نفت کمک کرده و انتظارات برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک در پشتیبانی از افزایش قیمت‌ها موثر بوده است. با این همه احتمال دارد هفته آینده که بازار در آستانه نشست اوپک رویکرد صبر و مشاهده را در پیش می گیرد، روند قیمت مشخصی وجود نداشته باشد.
 
 نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل ژانویه در بازار نیویورک با ۴۲ سنت افزایش، به ۵۸.۴۴  دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه  با ۱.۱۹ دلار افزایش، در ۵۸.۰۲ دلار بسته شده بود در حالی که روز پنجشنبه به دلیل تعطیلات روز شکرگزاری در آمریکا قیمت نهایی وجود نداشت و همه معاملات روز جمعه ثبت خواهند شد.
 
اما بهای نفت برنت برای تحویل ژانویه در بازار لندن ۱۲ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۶۳.۴۲ دلار در هر بشکه رسید. برنت روز پنجشنبه با ۲۳ سنت افزایش، به ۶۳.۵۵ دلار در هر بشکه رسیده بود. اختلاف قیمت نفت برنت نسبت به وست تگزاس اینترمدیت ۴.۹۹ دلار است.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، عامل دیگری که به افزایش قیمت‌ها در هفته جاری کمک کرد آماری بود که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد و نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ نوامبر، به حدود ۴۵۷.۱ میلیون بشکه کاهش یافته است. ذخایر در کاشینگ اوکلاهاما به میزان ۱.۸۳ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۶۱.۲ میلیون بشکه رسید که بزرگترین کاهش از ماه ژوئیه بود. در این بین تولید نفت آمریکا برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافت و به ۹.۶۶ میلیون بشکه در روز رسید.

همچنین مطالعه کنید:

snappdoctor

معرفی اسنپ دکتر و ارائه خدمات رایگان پزشکی برای رانندگان اسنپ

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اسنپ، حالا که دوباره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *