صفحه اصلی / تکان‌های رو به جلو در بورس تهران

تکان‌های رو به جلو در بورس تهران

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بورس تهران طی پنج روز کاری گذشته توانسته از نظر مقدار شاخص کل رشد نشان داده و در جایگاه بالاتری قرار گیرد که صاحب نظران مختلف برای این رشد دلایل مختلفی را بیان می کنند.
عده ای معتقد هستند که رشد قیمت مواد معدنی و کامودیتی ها در بازارهای جهانی از جمله عوامل بالا رفتن دماسنج بازار سرمایه است. آن ها بازار سرمایه ایران را بازاری کامودیتی محور می دانند بنابراین معتقدند هرگونه رشد قیمت این مواد، تاثیر مستقیمی را بر بورس می گذارد.
در نتیجه با مقداری تاخیر از زمان رشد قیمت محصولات پایه و معدنی در بازارهای جهانی البته، رشد بازار بورس تهران آغاز شد. خوشبینی ها در روزهای اخیر تا حدی زیاد به نظر می رسید اما در نهایت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بازار سرمایه توانست تا نزدیک نیمه کانال ۸۹ هزار واحدی هم برود.
رشد ۱۳۳۴ واحدی و رسیدن آن به تراز ۸۹ هزار و ۳۳۹ تحرکی نسبی را در بازار سهام به راه انداخته و مشاهده می شود رکود بورس تهران تا حدی تلطیف شده است.
در این مدت شاخص آزاد شناور با ۱۶۰۰ واحد رشد توانست از تراز ۹۴ هزار و ۷۸۹ واحدی تا رقم ۹۶ هزار و ۳۸۹ واحدی بالا رود و شاخص بازار اول نیز نزدیک به ۱۵۰۰ واحد رشد کند و وارد کانال ۶۳ هزار واحدی شود.
اما شاخص بازار دوم این روزها با ۵۸ واحد افت مواجه شد و در عین حال شاخص صنعت با ۱۲۹۴ واحد رشد به رقم ۷۸ هزار و ۲۶۹ واحدی رسید.

همچنین مطالعه کنید:

Exhibition

به روزترین کالاهای صددرصد داخلی در بازار بزرگ ایران

به گزارش کسب و کار نیوز، قاسم نوده فراهانی درخصوص وجه تمایز نمایشگاه برندهای برتر کفش، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *