صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
احتمال سفر روحانی به فرانسه/ سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران

احتمال سفر روحانی به فرانسه/ سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، ابوالقاسم دلفی در  مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ به سوالات مجری این شبکه در مورد تحولات منطقه به ویژه لبنان و سوریه و روابط دوجانبه با فرانسه از جمله دعوت رییس‌جمهور کشورمان از همتای فرانسویش برای سفر رسمی به تهران و همچنین برخی دیگر از سفرهای سطح عالی از جمله دعوت از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس آب و هوا و سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران پاسخ داد.
سفیر کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد بازگشت حریری به کشورش و تحولات لبنان بر ضرورت بازگشت امنیت و صلح وثبات به لبنان تاکید و به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه آرامش و بازگشت لبنان به اوضاع عادی را مورد اشاره کرد.
وی گفت: معتقدم که حزب الله لبنان بخشی از جامعه لبنانی ، پارلمان لبنان و بخشی از کل لبنان است که از این کشور و  از آزادی آن دفاع می‌کند.
سفیر کشورمان در پاسخ به سوال مجری فرانس ۲۴ در خصوص تاثیر  بحران سعد حریری، بر روی روابط فرانسه و ایران تاکید کرد :  ایران در همکاری با فرانسه براساس منافع دو طرف که از زمان امضای توافق هسته ای بیشتر شده‌اند و در نظر گرفتن نقش و جایگاه منطقه‌ای مهم دو کشور عمل می‌کند  و دیدارها و تماس‌های تلفنی روسای جمهوری دو کشور نقش موثری در زمینه تقویت فضای روابط و کاهش تنش ها در خاورمیانه  و خلیج فارس داشته است.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران افزود: سفر لودریان که برای تاریخ ۲۰ نوامبر تعیین شده بود به دلیل درخواست طرف فرانسوی مبنی بر سفر پیش‌بینی نشده ایشان به میانمار باهدف بررسی وضعیت حقوق بشر در آن کشور تغییر کرد و از طریق کانال‌های دیپلماتیک در حال گفت‌وگو هستیم که این سفر را هماهنگی کنیم.؛لذا سفر نه تعویق پیدا کرده است و نه لغو شده است.
دلفی  در خصوص سفر رییس جمهور فرانسه به تهران هم گفت: دکتر روحانی از ایشان دعوت کرده و در این میان از مسیرهای مربوطه  در انتظار فرصت مقتضی هستیم که این کار انجام شود و تاریخ سفر رئیس جمهور فرانسه به تهران مشخص شود.
وی در پاسخ به سوال مجری در باره اجلاس  12 دسامبر تغییرات آب و هوا در پاریس و دعوت ماکرون از روحانی افزود: در این باره هم دعوت نامه را دریافت کرده ایم که به توجه به ضرورت هماهنگی های ضروری و فراوان سفرهای رئیس جمهور در حال بررسی هستیم .این دیپلمات کشورمان در پاسخ به این سئوال که اگر سفر رئیس جمهور ایران به فرانسه انجام شود ، آیا ملاقات های دوجانبه هم انجام خواهد شد؟گفت: طبیعی است اگر انجام شود ملاقات های حاشیه ای از ضروریات این گونه اجلاس‌ها است.

همچنین مطالعه کنید:

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران

به گزارش روابط عمومی، مرکز نوآوری بانک ایران زمین با هدف حمایت از زیست بوم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *