صفحه اصلی / ۱۰ نشست هنر وادبیات در«سرای اندیشه و هنر» برگزار می شود

۱۰ نشست هنر وادبیات در«سرای اندیشه و هنر» برگزار می شود

به گزارش کسب و کار نیوز،  رییس انجمن اهل قلم استان فارس و مسئول کمیته برنامه های جنبی شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان از برگزاری بیش از ۱۰ نشست هنر و ادبیات در «سرای اندیشه و هنر» خبر داد.
حسن دهقان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب فارس امسال منحصر به سرای اندیشه و هنر نمی شود گفت: در نمایشگاه کتاب امسال افزون بر نشست های اصلی در غرفه های مختلف از جمله بنیاد حامی فرهنگ و هنر، اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، کتابخانه تخصصی آستان احمدی(ع)، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بسیج هنرمندان و غرفه موسسات مردم نهاد و نهادهای مدنی و فرهنگی، برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: آیین اففتاحیه نمایشگاه کتاب فارس ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲ آذرماه برگزار می شود و نشست های تخصصی به شکل رسمی از جمعه ۳آذرماه آغاز به کار خواهد کرد.
برگزاری آیین «یار مهربان کودکان» با رونمایی از کتاب
این روزنامه نگار و فعال فرهنگی در ادامه گفت: در روز سوم آذرماه از ساعت ۱۵ آیین «یار مهربان کودکان» با رونمایی از کتاب «غولماز» احمد اکبرپور برگزار می شود که در این آیین از برگزیدگان جام باشگاه های کتابخوانی شیراز نیز تقدیر خواهد شد. همچنین از ساعت ۱۷:۳۰ نیز «شب طنز» با حضور طنزپردازان انجمن طنز فارس و معرفی آثار مکتوب آن ها به اجرا در می آید. 
دهقان افزود: «کودکان کتابخوان» با محوریت قصه گویی برای کودکان و همچنین اجرای موسیقی کودک توسط گروه «آسمان» از ساعت ۱۵ روز شنبه ۴ آذرماه برگزار و در ادامه و از ساعت ۱۷:۳۰، برنامه ای با عنوان «گل گشتی در شیراز» با محوریت رونمایی از کتابی با همین عنوان نوشته استاد جمال زیانی، خوانش اشعار فولکلور شیرازی و اجرای موسیقی توسط استاد حسن صفری اجرا می شود.
وی «کتاب ایل» را عنوان برنامه ای اعلام کرد که ساعت ۱۵ یکشنبه ۵ آذرماه با رونمایی از کتاب نویسندگان قشقایی برگزار می شود.
زمزمه اهل دل در برنامه «شاعرانه های ناب»
به گفته رییس انجمن اهل قلم استان فارس، مشاعره، گلستان و شاهنامه خوانی و پرفورمنس های ادبی نیز توسط موسسه گل واژه های شعر و زمزمه اهل دل در برنامه ای با عنوان «شاعرانه های ناب» از ساعت ۱۷:۳۰ یکشنبه ۵ آذرماه اجرا خواهد شد.
دهقان گفت: مهدی فقیه بازیگر پیشکسوت شیراز روز دوشنبه ۶ آذرماه در برنامه «هنر و کتاب» مهمان سرای اندیشه و هنر شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس است که در این نشست کتاب هایی با موضوع تئاتر و سینما رونمایی می شود. همچنین در همین روز و از ساعت ۱۷ کتاب تاریخ و فرهنگ شهرستان بوانات و رونمایی از اِلِمان کتاب روستای کتابدوست امام زاده بزم این شهرستان برگزار می شود.
وی برگزاری برنامه انار و ادبیات با محوریت نکوداشت زادروز چند نویسنده و شاعر متولد پاییز استان فارس و رونمایی از چاپ هفتم «دهکده پرملال» امین فقیری نویسنده نام آشنای شیراز را برنامه روز پایانی سرای اندیشه و هنر که در سالن سرو نمایشگاه کتاب فارس مستقر است اعلام کرد.
مسئول کمیته برنامه های جنبی شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس گفت: علاوه بر این نشست ها بیش از ۵۰ عنوان کتاب در نوبت رونمایی و جشن امضا قرار دارد که اغلب در غرفه ناشران کتاب ها رونمایی خواهد شد.  همچنین گروه تئاتر باران نیز به داستان خوانیِ نمایشی در فضای نمایشگاه پرداخته و پرفورمنس کتاب، نقالی و تئاتر مشارکتی با مردم نیز توسط انجمن هنرهای نمایشی استان به اجرا در می آید.
دهقان در پایان گفت: انجمن های فرهنگی و هنری استان فارس نیز با استقرار در غرفه بنیاد حامی فرهنگ و هنر استان به معرفی توانمندی و فعالیت های خود خواهند پرداخت.
شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس از ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه دوم آذرماه جاری میزبان علاقه مندان یارمهربان است.

همچنین مطالعه کنید:

وضعیت قرمز گردشگری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، سازمان هوانوردی اروپا به شرکت‌های هواپیمایی توصیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *