صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
توصیه ترامپ به نخریدن نفت ایران، تاثیری در صادرات نفت نداشته است

توصیه ترامپ به نخریدن نفت ایران، تاثیری در صادرات نفت نداشته است

به گزارش کسب و کار نیوز، بیژن زنگنه روز چهارشنبه در گفت و گو همچنین درباره وضعیت صادرات نفت به هند و برخی ادعاها مبنی بر کاهش واردات توسط هندی ها به علت واگذار نشدن توسعه میدان «فرزاد بی» به آنها بیان داشت: خرید نفت هندی ها از ایران در حال انجام است و مورد خاصی در واردات نفت توسط آنها وجود ندارد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ۲۷ آبان ماه امسال، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در جهان از کشورهایی غیر از ایران به اندازه کافی وجود دارد، بنابراین می‌توان حجم خریداری نفت و مشتقات آن از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
ترامپ تاکید کرده بود: شرایط اکنون به گونه‌ای است که می‌توان خرید نفت و محصولات نفتی از ایران توسط موسسات مالی خارجی یا از طریق آنها را به شکل قابل توجهی کاهش داد.
این موضع ترامپ در حالی اتخاذ شده است که بر اساس توافق هسته ای، آمریکا نباید مانع از بهبود و عادی‌سازی روابط اقتصادی و صادرات نفت ایران شود.
ایران اکنون حدود ۲.۵ میلیون بشکه نفت و میعانات صادر می کند که بیش از ۶۰ درصد آن به مقصد کشورهای آسیایی و حدود ۴۰ درصد به کشورهای اروپایی بارگیری می شود.
صادرات نفت ایران به روزانه حدود یک میلیون بشکه در روز محدود شده بود که با اجرای برجام و رفع تحریم ها به سرعت رو به افزایش گذاشت.
ایران در فاصله کوتاهی پس از رفع تحریم ها توانست سهم سابق خود در اوپک و بازارهای جهانی نفت را باز پس بگیرد؛ شرکت هایی که در زمان تحریم قادر به خرید نفت ایران نبودند، پس از اجرای برجام اقدام به خرید نفت ایران کردند که از جمله آنها می توان به توتال (فرانسه)، شل (انگلیس-هلند)، سپسا (اسپانیا)، ساراس (ایتالیا) و هلنیک (یونان) اشاره کرد.
 

همچنین مطالعه کنید:

بازار داغ کرایه خودرو‌های لوکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شهرآرانیوز، یکی از فعالان صنف کرایه‌دهنده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *