صفحه اصلی / فرابورس افزایش حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد

فرابورس افزایش حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، فرابورس ایران در آخرین روز معاملاتی آبان ماه در کنار تداوم سبزپوشی شاخص کل، افزایش حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.
در جریان دادوستدهای امروز سه شنبه سی‌ام آبان ماه شاهد جابه جایی بیش از 498 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 3 هزار و 458 میلیارد ریال بودیم که نسبت به روز قبل از رشد 159 درصدی حجم و 87 درصدی ارزش معاملات حکایت داشت.
همزمان با صعود این متغیرهای معاملاتی شاخص کل نیز با رشد 2.5 واحدی مواجه شد و به این ترتیب آیفکس تا ارتفاع 1012 واحدی صعود کرد. نگاهی به نمادهای اثرگذار بر شاخص نشان می‌دهد عمده بار مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای شیمیایی و فلزات اساسی رقم خورده است به طوری که نمادهای «شاوان»، «شراز»، «ارفع» و «میدکو» تا سطح حداکثر 1.4 واحد تاثیر مثبت به جا گذاشتند. این در حالی است که دو نماد «شپاس» و «مارون» بیشترین تاثیر منفی بر آیفکس را تا سطح 0.6 واحد موجب شدند.
در مجموع دو بازار اول و دوم نیز معامله بیش از 374 میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و 104 میلیارد ریال به ثبت رسید.
 امروز مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران از قطعیت معامله بلوک سهام شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان خبر داد. بر این اساس در مجموع 274 میلیون و 100 هزار سهم این شرکت که در دو نوبت با قیمت‌ پایه 2630 ریال در تاریخ 17 آبان ماه عرضه شده بود خریداری شد که امروز این معامله قطعیت یافت.
در مجموع دو بازار اول و دوم دو نماد «ذوب» و «شاوان» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفتند.
سهامداران بازار پایه نیز امروز میزبان معامله حدود 112 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 172 میلیارد ریال در مجموع سه تابلو معاملاتی این بازار قرار گرفتند. همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های جوش و اکسیژن ایران و فرآورده‌های سیمان شرق پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بازگشایی شدند.
در تابلو اوراق تسهیلات مسکن خریداران و فروشندگان اقدام به مبادله 56 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 42 میلیارد ریال کردند. قیمت این اوراق روز جاری در بازه 748 هزار تا 767 هزار ریال قرار داشت. 
سرمایه‌گذاران در بازار اوراق با درآمد ثابت تعداد 2 میلیون ورقه به ارزش حدود یک‌هزار و 972 میلیارد ریال دادوستد کردند. اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب4» صدرنشین این بازار شد. 
 

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *