صفحه اصلی / ضرورت هماهنگی بیشتر وزارت علوم و معاونت علمی ریاست‌جمهوری

ضرورت هماهنگی بیشتر وزارت علوم و معاونت علمی ریاست‌جمهوری

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در نشست با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و جمعی از معاونان وزارت علوم و معاونت علمی که با هدف تعامل، هم‌اندیشی و هم‌افزایی در فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه در محل وزارت علوم برگزار شد، اظهار کرد: باید با تغییر رویه‌های متعارف آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، به سمت استفاده از رویکردهای نوین و خلاقانه در مقوله آموزش و پژوهش حرکت کنیم.
وی افزود: در این مسیر باید با آسیب‌شناسی دقیق شرایط موجود در حوزه علم و فناوری کشور به سمت شناسایی مشکلات و معضلات اصلی صنعت و جامعه رفته و با استفاده از روش‌ها و رویکردهای نوین با همکاری دستگاه‌های مسئول در جهت حل مشکلات و معضلات کشور و مردم اقدام کنیم.
وزیر علوم بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان کشور اعم از نخبگان فعال در داخل یا خارج از کشور در مجموعه‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه بویژه شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری تاکید کرد و گفت: باید با ارائه تسهیلات متنوع به نخبگان بویژه نخبگانی که به طور دائم در حال آمد و شد به کشور هستند، زمینه‌های استفاده افزون‌تر از قابلیت‌ها و توانمندی‌های آنان را در مجموعه‌های آموزش عالی کشور فراهم کنیم.
دکتر سورنا ستاری نیز در این نشست، گزارشی از دستاوردهای چندسال اخیر این معاونت بیان و تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری آمادگی کامل دارد تا در زمینه توسعه ظرفیت‌های مبتنی بر پژوهش و فناوری در کشور به وزارت علوم کمک کند.
وی به تمایل و اراده بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و نوآوری و بویژه استارت آپ‌ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص، باید با همکاری و هماهنگی با وزارت علوم، زمینه‌های جذب سرمایه از بخش‌های مختلف کشور بویژه بخش خصوصی بیش از گذشته فراهم شود.
در ادامه این نشست هم اندیشی، دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم بر ضرورت بازنگری در برخی مقررات موجود در جهت تسهیل فرایند تاسیس و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و فناوری تاکید کرد و گفت: در این خصوص باید برخی موازی‌کاری‌ها و همپوشانی‌های موجود برطرف شود.
در این نشست که با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی رییس‌جمهور و جمعی از معاونان وزارت علوم و معاونت علمی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، راهکارهای هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر میان این دو نهاد مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

job

۴توصیه برای حفظ سلامت روان در محیط کار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، متخصصان و روانشناسان راه‌حل‌های زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *