صفحه اصلی / یک ماه پیش از زلزله به نظام مهندسی تذکر داده بودیم

یک ماه پیش از زلزله به نظام مهندسی تذکر داده بودیم

گفت: راه و شهرسازی نظارت مستقیم بر ساخت و ساز ندارد و بازرسان راه و شهرسازی مشکلات ساخت و ساز ساختمان‌ها را در قالب نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی ساختمان تذکر داده و مواردی که خارج از ضوابط بوده را به نظام مهندسی اعلام کرده بود.
به گزارش کسب و کار نیوز، مسعود شریفی با بیان این که یک ماه پیش نامه‌ای را به سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه درباره ایمنی برخی از ساختمان‌ها ارسال کرده بودیم، گفت: نسبت به ایمنی واحدهای مسکونی به سازمان نظام مهندسی تذکر داده بودیم.   
وی ادامه داد: در بخشی از این نامه که یک ماه پیش ارسال شده، آمده است که در بسیاری از ساختمان‌های در حال ساخت دیوارهای پیرامونی و نما به درستی با سازه  اتصال نداشته و مهار نشده است.
شریفی به خبرگزاری ایلنا گفت: در این نامه گفته بودیم که با توجه آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله و همچنین دستورالعمل طراحی سازه‌ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمان‌ها، دیوارهای خارجی باید قادر به پذیرش نیروها و تغییر مکان نسبی ناشی از بارهای جانبی باشند و به وسیله اتصالات به سازه متصل شوند.
مدیر کل اداره راه وشهرسازی استان کرمانشاه تاکید کرد: راه وشهرسازی نظارت عالیه بر ساخت و ساز دارد و نظارت مسقیم ندارد. بازرسان راه و شهرسازی مشکلات ساخت و ساز ساختمان‌ها را در قالب نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی ساختمان تذکر داده و مواردی که خارج از ضوابط بوده را به نظام مهندسی اعلام کرده بود.    
شریفی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، تذکر اداره راه و شهرسازی را مورد پیگیری قرار دادند، گفت: معمولا مدتی پس از هشدار، رسیدگی سازمان‌ها و نهادها را پیگیری می‌کنیم.  
وی در پاسخ به این پرسش که سازمان نظام مهندسی، اصلاح روند ساخت وساز را پیگیری کرده بود، گفت: بهتر است به این مسائل در شرایط بهتری بپردازیم.

همچنین مطالعه کنید:

کمپین جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی

کمپین فعالان گردشگری و صنایع‌دستی تهران برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

به‌گزارش کسب و کار نیوز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران، پرهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *