صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
قیمت طلا به ۱۲۹۱ دلار رسید

قیمت طلا به ۱۲۹۱ دلار رسید

به گزارش کسب و کار نیوز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۹۱ دلار و ۷۱ سنت رسید.
 در پی افزایش ارزش دلار آمریکا قیمت طلا امروز با کاهش مواجه شد، اما به دلیل نامشخص بودن سرنوشت طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا قیمت فلز زرد همچنان در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر که در چلسه قبل به ثبت رسیده بود باقی ماند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۹۱ دلار و ۷۱ سنت رسید. روز جمعه قیمت هر اونس طلا با جهشی حدودا ۱.۳ درصدی به رقم ۱۲۹۷ دلاری رسیده بود. قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۲۹۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.
ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استن در یادداشتی نوشت: «بخش عمده ای از رشد قیمت طلا در روزهای آینده بستگی به میزان پیشرفت طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا در سنا دارد. اگر تلاش ها برای تصویب این طرح به نتیجه نرسد، شاهد کاهش ارزش سهام در بورس آمریکا و افزایش مجدد قیمت طلا خواهیم بود.»
یک مقام ارشد کاخ سفید دیروز گفت، دونالد ترامپ بر گنجاندن لغو بیمه درمانی دوران اوباما در طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا اصرار نخواهد کرد.
موسسه ای ان زد نوشت: «دشواری های پیش روی تصویب طرح کاهش مالیات ها در سنا موجب شده تا سرمایه گذاران بار دیگر به دارایی های امن روی بیاورند.»
جوردن الیسئو، اقتصاددان ارشد موسسه تجارت طلای ای بی سی بولیون گفت: «من فکر می کنم قیمت طلا به راحتی به بالای ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید.»
شاخص دلار که ارزش ارز آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی را مورد سنجش قرار می دهد، امروز با ۰.۳ درصد رشد مواجه بود.
در حالی که تلاش های آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان برای تشکیل یک دولت ائتلافی با شکست مواجه شده و نگرانی ها در مورد بلاتکلیفی سیاسی در بزرگترین اقتصاد حوزه یورو را افزایش داده است، ارزش یورو در برابر ین ژاپن امروز به پایین ترین رقم در ۲ ماه گذشته رسید.

همچنین مطالعه کنید:

قدرت خرید مردم آب می‌رود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، چون کارگران قدرت خریدی ندارند که بخواهند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *