صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
شرکت نستله ایران و انجمن تغذیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت نستله ایران و انجمن تغذیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش کسب و کار نیوز، طی مراسمی واقع در محل دفتر مرکزی شرکت نستله ایران در تهران، تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن تغذیه و شرکت نستله ایران امضا شد. این توافق حول مبادله و انتقال دانش متخصصین شرکت نستله و جامعه تغذیه و نیز اشاعه طرح‌های تغذیه‌ای این شرکت در کشورمان به اجرا درخواهد آمد.
در پی این تفاهم‌نامه، شرکت نستله ایران از طریق دانش بین‌المللی و اطلاعات متخصصین خود، کارشناسان تغذیه داخلی را در ارتقای دانش و کیفیت حوزه تغذیه کشور یاری خواهد کرد و در مقابل، از دانش و حمایت‌های علمی متخصصین تغذیه کشور و انجمن تغذیه ایران برخوردار خواهد شد. این حمایت‌ها، با هدف ترویج فعالیت‌های فیزیکی در میان نسل‌ها و در راستای ارائه تغذیه بهتر از طریق اجرای برنامه‌های این شرکت در کشورمان انجام خواهد شد. همچنین شرکت نستله ایران نیز از رهنمودها و امکانات انجمن تغذیه، برای افزایش کیفیت محصولات خود استفاده خواهد کرد. این توافق در ادامه فعالیت‌های اجتماعی و ۲۱ تعهد اعلام‌شده نستله به جامعه ایرانی و در راستای برنامه‌های بلندمدت آن‌ها حول ایجاد ارزش مشترک در کشورمان شکل‌گرفته است.
جوزپه کارلا مدیرعامل نستله ایران دراین‌باره گفت: «رسالت نستله از ابتدا بهبود کیفیت زندگی مردم و سهیم بودن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر در جوامع بوده است. هنری نستله، بنیان‌گذار این شرکت در دورانی که کودکان سراسر دنیا از سوءتغذیه رنج‌برده و جان خود را از دست می‌دادند، با ساخت ترکیبی، به جانشینی مناسب برای شیر نوزادان رسید و به‌این‌ترتیب بنیان نستله شکل گرفت. از آن دوران، نستله با ایمان بر علم، دانش و کار توأمان، به تلاش بی‌وقفه، تحقیق و نوآوری‌های خود ادامه داده و امروز به بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و آشامیدنی در سراسر دنیا تبدیل‌شده است. ما مدتی پیش در کنفرانس مسئولیت اجتماعی خیریه محک از ۲۱ تعهد خود به جامعه ایرانی رونمایی کردیم.»
وی ادامه داد: «نستله ایران قصد دارد با این تفاهم‌نامه، ۱۵۰ سال علم و تجربه را با شما به اشتراک بگذارد. اطلاعات نشان می‌دهد در حال حاضر شکاف بزرگی در رابطه با سو تغذیه در ایران وجود دارد. اما یقین داریم اگر علم، تجربه و کار مستمر را در خلال تحصیل در کنار هم به‌کارگیریم، می‌توان ساختارهای بنیادی در جامعه به وجود آورد و به حل مشکلات کمک کرد. ما در نستله ایران در پانزدهمین سال فعالیت خود، تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا با همراهی انجمن تغذیه ایران، بالاترین کیفیت شیر را به‌دست مهم‌ترین بخش جامعه یعنی کودکان ایرانی برسانیم. امیدواریم با همراهی انجمن تغذیه ایران، متخصصین تغذیه را تشویق به استفاده از رژیم‌های مغذی و سالم همراه با فعالیت‌های فیزیکی مناسب و آب‌رسانی حداکثری به بدن کنیم.»
دکتر جلال‌الدین میرزایی رزاز، رئیس هیئت‌مدیره انجمن تغذیه ایران، در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از مدیران شرکت نستله در برنامه‌ریزی و تحقق انعقاد این تفاهم‌نامه و ابراز رضایت از آن گفت: «امروز اینجاییم تا اولین گام را برای شروع فعالیت مشترکمان برداریم. در حال حاضر ۸۰۰۰ متخصص تغذیه در داخل کشور وجود داشته و حدود ۵۰۰۰ دانشجو در این رشته مشغول فراگیری علم در دانشگاه‌های مختلف هستند. باور داریم که توافق موجود، بی‌شک این جامعه عظیم را برای دست‌یابی به آینده‌ای سالم‌تر در کشورمان یاری خواهد کرد.»
ارتقای دانش والدین و معلمان، به‌عنوان یکی از نکات کلیدی بهره‌مندی افراد جامعه از سلامت تغذیه، از دیگر مواردی بود که طرفین در ضمن این تفاهم‌نامه به آن اشاره و برنامه مشترکی را در آینده اجرایی خواهند کرد.

همچنین مطالعه کنید:

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، بر اساس طرح سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت پردیس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *