صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
امضای تفاهمنامه همکاری بین انجمن صنایع لبنی ایران و انجمن صنایع لبنی اروپا

امضای تفاهمنامه همکاری بین انجمن صنایع لبنی ایران و انجمن صنایع لبنی اروپا

 روز شنبه در پی برگزاری همایش مابین هیات بلندپایه کشاورزی کمیسیون اتحادیه اروپا و گروهی از تجار فعال در صنایع غذایی و کشاورزی این کشور و فعالین صنایع غذایی و کشاورزی ایران، سند همکاری مشترکی در زمینه انتقال تجربیات و دانش صنایع لبنی مابین انجمن صنایع لبنی ایران و انجمن صنایع لبنی اتحادیه اروپا به امضا رسید.
به گزارش  کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران در ارتباط با مفاد این تفاهم نامه مشترک توضیح داد: این سند همکاری با محوریت موضوعاتی چون تبادلات علمی و تجربی در زمینه ارتقای کیفی شیر خام در کشور و مطابقت استانداردهای محصولات لبنی ایران با استاندارد اتحادیه اروپا (CE) به نحوی که محصولات لبنی ایران قابلیت صدور به کشورهای این اتحادیه و به تمام کشورهای دنیا باشد.
وی همچنین با اشاره به افزایش ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلویی مصرف لبنیات خانوارهای اتحادیه اروپا به طور سالانه، یکی دیگر از محورهای این تفاهم‌نامه را انتقال تجربیات اتحادیه اروپا در زمینه افزایش مصرف سرانه سالانه خانوار ایرانی، عنوان و اضافه کرد: تبادل تجربیات و دانش علمی در ارتباط با زنجیره تامین شیر و تبادل دانشجو و متخصص در حوزه صنایع لبنی نیز از دیگر محورهای این تفاهم نامه بوده است.
همچنین روز گذشته هیات بلندپایه اتحادیه اروپا به تقاضای تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه صنایع لبنی این هیات و با همراهی کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، از یکی از کارخانجات تولیدی فرآورده‌های لبنی استان تهران بازدید کردند.
به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی ایران، سطح دانش و تکنولوژی روز دنیا در تولید فرآورده‌های لبنی در ایران، هیات اتحادیه اروپا را به تمجید از فرمولاسیون محصولات و تجربه مهندسین و کارگران ایران در زمینه تولید محصولات لبنی واداشته است و این دیدار توانسته سیمای بسیار خوبی از صنعت لبنیات کشورمان برای شرکت‌های فعال در صنایع لبنی اروپایی ترسیم کند.
گفتنی است هیات ۷۰ نفره عالی رتبه اتحادیه اروپا به ریاست فیل هوگان، کمیسیونر اتحادیه اروپا و شرکت‌های تجاری فعال در صنایع غذایی و کشاورزی این اتحادیه به میزبانی اتاق بازرگانی تهران و کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران برای بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک در حوزه های کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی و امکان گسترش سطح روابط اقتصادی و تجاری روز شنبه به تهران آمده است. سفر این گروه امروز دوشنبه ۲۲ آبان ماه پایان خواهد یافت.

 

همچنین مطالعه کنید:

بورس

رشد ۱۴ هزار و ۵۸۰ واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات

به گزارش کسب و کار نیوز، وضعیت خوب گروه خودرویی و همچنین بانکی در حالی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *