صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
لزوم استفاده از قابلیت‌های ترانزیتی و ترانشیپی بندر چابهار

لزوم استفاده از قابلیت‌های ترانزیتی و ترانشیپی بندر چابهار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، نشست هم‌اندیشی فعال‌سازی بندر چابهار با حضور نماینده مردم شهرستان‌های چابهار کنارک، نیک‌شهر و قصرقند در مجلس و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد چابهار در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی برگزار شد.
کاپیتان کشاورز مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات‌مدیره این شرکت با اشاره به قابلیت‌ها و محدودیت‌های حوزه کشتیرانی اظهار داشت: از مجلس شورای اسلامی و سازمان بنادر و دریانوردی تقاضای حمایت در عرصه رقابت‌های دریایی را داریم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در این جلسه با پرداختن به نقش بندر چابهار و طرح توسعه بندر شهید بهشتی در ارتقاء سهم تجارت دریایی، بر بهره‌گیری از فرصت‌ها و قابلیت‌های ترانزیتی و ترانشیپی بندر چابهار تأکید کرد.
بهروز آقایی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی و استان سیستان و بلوچستان آمادگی واگذاری محوطه‌های کانتینری برای حمل و نقل DOOR TO DOOR در بندر و مرزهای میلک را دارد.
وی با اشاره به جاذبه‌های استان، به‌ویژه بندر چابهار در زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی از طریق راه‌اندازی خطوط منظم مسافر دریایی گفت: راه‌اندازی خط کشتیرانی بین بندر چابهار و بنادر پاکستان، عمان و هند به‌عنوان یک فرصت مطلوب در این حوزه با لحاظ سیاست‌های تشویقی محسوب می‌شود.
شایان ذکر است، در این جلسه فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار برای جذب صاحبان کالا و تجار توسط نماینده منطقه آزاد چابهار تشریح شد.
عبدالغفور ایران‌نژاد، نائب‌رییس فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی در مجلس با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های عظیم ایجاد شده در زیرساخت‌های بندری و تجهیزاتی بندر چابهار توسط سازمان بنادر افزود: روند توسعه بندر چابهار در بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توان عملیاتی ایجاد شده فرصت منحصری در راه‌اندازی خطوط کشتیرانی است.
وی در ادامه بر حمایت از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در اعمال تخفیف‌ها و ارائه مشوق‌ها تاکید کردند.

همچنین مطالعه کنید:

کمبود و افزایش قیمت گوشی

شایلی قرائی به گفته کسب و کار نیوز، به گفته مسئولان، قطع ارز حمایتی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *