صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دولت سریلانکا برای مبارزه با آلودگی هوا و کمبود سوخت خودروها را برقی می کند

دولت سریلانکا برای مبارزه با آلودگی هوا و کمبود سوخت خودروها را برقی می کند

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا به نقل از روزنامه استریتس تایمز، مانگالا ساماراویرا وزیر اقتصاد سریلانکا امروز / شنبه/ اعلام کرد: دولت قصد دارد در اولین مرحله این طرح، تا هشت سال آینده خودرو های بنزینی از جمله اتوبوس های دولتی را کنار گذاشته و خودروهای الکتریکی و هیبریدی را جایگزین آنها کند.
وی افزود: صاحبان خودروهای خصوصی تا سال ۲۰۴۰ فرصت دارند که خودروهای الکتریکی را جایگزین خودرو های بنزینی خود کنند. سریلانکا از سال ۲۰۴۰ به بعد فروش و حرکت وسایل نقلیه با سوخت فسیلی را در این کشور ممنوع خواهد کرد.
دولت سریلانکا به منظور تشویق شهروندان برای جایگزین کردن خودروهای خود، اقداماتی از جمله کاهش مالیات برای خودروهای الکتریکی، افزایش مالیات برای خودروهای بزرگ بنزینی و همچنین معرفی یک مالیات آلودگی کربن برای وسایل نقلیه با سوخت فسیلی را در نظر گرفته است.
بر اساس گزارش های دولت سریلانکا، در سال ۲۰۱۶ ، تعداد ۶.۸ میلیون دستگاه وسیله نقلیه در جاده های این کشور در حال تردد بوده اند که از این تعداد ۷۲۰ هزار دستگاه متعلق به خودروهای سواری دولتی بوده اند.
سریلانکا واردات خودرو خود را بیشتر از کشور های هند و چین انجام می دهد.
فرانسه و انگلیس نیز اعلام کرده اند که قصد دارند تا سال ۲۰۴۰ فروش خودروها با سوخت فسیلی را در کشورهای خود ممنوع کنند.
این درحالی است که هند اعلام کرده است، قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تولید وسایل نقلیه بنزینی و گازوئیلی را کاملا متوقف کرده و وسایل نقلیه الکتریکی را جایگزین آنها کند.

همچنین مطالعه کنید:

۱۵ هزار مسکن مهر بدون ساکن در پردیس

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی هدایت اظهار کرد: اصلی ترین دلیل افزایش قیمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *