صفحه اصلی / وضعیت سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر حوزه ICT در دنیا

وضعیت سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر حوزه ICT در دنیا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سرمایه‌گذاری در حوزه ict به‌عنوان صنعتی که نقش بسزایی در توسعه کشورهای رشد یافته داشته و دارد، به دلیل ویژگی‌های یک صنعت تکنولوژی محور، high teck"" به‌عنوان سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر تلقی می‌شود. در مفهوم سرمایه ریسک‌پذیر ابهامات و اختلاف‌نظرهایی وجود دارد، ولی غالباً منظور از آن، سرمایه‌گذاری از نوع سرمایه "EQUITY" بوده و از طریق خرید قسمتی از سهام، خرید تمام سهام شرکا یا خرید کل سهام از سهام‌داران یک شرکت در حوزه ICT است.
فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در سالهای اخیر در جهان به‌عنوان صنعت زیر بنیانی با رشد بالا مطرح‌شده است.
در ایران هم با توجه به اهمیت موضوع و وزارت مخابرات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام داد و شورای عالی اطلاع‌رسانی " تکفا" زیر نظر ری‌ای جمهوری جهت رشد و توسعه این صنعت و به‌کارگیری آن بدنه دولت و حمایت از بخش خصوصی شروع به کارکرد.
آغاز سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر در کوالالامپور
شورای اقدامات اقتصادی ملی (NEAC) و موسسه استراتژیک و رهبری آسیا (ASLI) با تأیید دولت کوالالامپور در مورد پیشرفت، صندوق سرمایه‌گذاری (VC) در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات و سرمایه‌گذاری 2004 را در کوالالامپور سازمان‌دهی خواهند کرد.
بر اساس این بیانیه، این انجمن در میان دیگران، پیشرفت و دستاوردهای سوپر کوریدیور چندرسانه‌ای را ارزیابی خواهد کرد و فرصت‌ها را در کسب‌وکارهای ICT و سرمایه‌گذاری برای تشکیل vc را تشخیص خواهد.
انتظار می‌رود که این انجمن ایجاد شود، ایده‌های جدید کسب‌وکار را توسعه دهد و از مزایای تغییر شرایط با توسعه فعالیت‌های کارآفرینی استفاده شود.

همچنین مطالعه کنید:

مصوبات ادامه دار جبران کسری بودجه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، اما نمایندگان مجلس سازمان مالیاتی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *