صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بورس تهران اولین روز هفته را کم رمق آغاز کرد

بورس تهران اولین روز هفته را کم رمق آغاز کرد

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۰۲ واحد افت کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۷۹۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۱ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۵۳۱ واحدی پایین آمد.
 
شاخص آزاد شناور نیز در این مدت ۱۲۲ واحد پایین رفت و تراز ۹۴ هزار و ۵۳۴ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول در این مدت ۱۴۳ واحد افت کرد و شاخص بازار دوم با رشد ۱۶۰ واحد مواجه شد.
 
در معاملات امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا به ترتیب با ۴۸، ۴۵ و ۲۸ واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه داشتند.
 
پس از این نمادها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان به ترتیب با ۲۷، ۱۷ و ۱۴ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند.
 
امروز در گروه محصولات شیمیایی شاهد افت قیمت در عمده سهم‌ها بودیم. در این گروه ۲۱ میلیون و ۷۵۰ هزار سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان دست به دست شد.
 
همچنین در گروه فلزات اساسی ۵۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان معامله شد. در این گروه نیز عمده نمادها با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.
 
در گروه خودرو نیز امروز شاهد کاهش قیمت در اکثر سهم‌ها بودیم در این گروه بیش از ۱۰۸ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دست به دست شد.
 
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۹۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۵ هزار و ۱۹۹ نوبت داد و ستد بود. آیفکس نیز امروز با رشد ۶ واحدی همراه شد و به رقم ۹۸۲.۸ رسید.

همچنین مطالعه کنید:

مرتضی افقه

ناتوانی دولت در کنترل قیمت ها

دولت به دلیل دسترسی به ارز، تنها کاری که می توانسته است انجام دهد، این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *