صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
پذیره‌نویسی اوراق مرابحه گندم در فرابورس از شنبه آغاز می‌شود

پذیره‌نویسی اوراق مرابحه گندم در فرابورس از شنبه آغاز می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز  و به نقل از فرابورس، پذیره‌نویسی ۲۰ میلیون ورقه مرابحه گندم با هدف تامین مالی این بخش از شنبه (بیستم آبان) در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به روش حراج آغاز می شود و بیست‌ودوم همین ماه پایان می‌یابد.   اوراق مرابحه «گندم ۲» دارای نرخ ۱۷ درصدی سالیانه است و سود آنها نیز هر ۶ ماه یک‌بار توسط عامل پرداخت یعنی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.
پذیره‌نویسی اوراق مرابحه گندم در نماد معاملاتی «گندم ۲» دارای سررسید ۴۸ ماهه (چهارساله) است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی در نظر دارد ۲۰ میلیون ورقه مرابحه گندم ۲ موضوع قانون بودجه سال ۱۳۹۶ را به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی کند.
موضوع انتشار اوراق مرابحه گندم ۲، تامین منابع مالی به منظور خرید گندم است و سازمان برنامه و بودجه کشور نقش متعهد تامین و تخصیص اعتبار یا همان ضامن پرداخت اصل و سود این اوراق را دارد. همچنین خزانه‌داری کل کشور متعهد تسویه و پرداخت سود این اوراق است.
مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال و حداقل حجم هر سفارش ۱۰۰ ورقه تعیین شده است اما برای خرید این اوراق از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی سقف و محدودیتی وجود ندارد.
پس از اتمام پذیره‌نویسی، معاملات دست دوم این اوراق، در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز می‌شود که دارندگان و متقاضیان خرید می‌توانند با مراجعه به کارگزاران عضو فرابورس نسبت به خرید یا فروش این اوراق اقدام کنند.
معاملات دست دوم این اوراق در روزها و فعالیت بازار فرابورس انجام می‌شود و یک روز قبل از سررسید پرداخت درآمد سود، نماد معاملاتی آن متوقف شده و روز بعد از سررسید بازگشایی خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

snappdoctor

معرفی اسنپ دکتر و ارائه خدمات رایگان پزشکی برای رانندگان اسنپ

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اسنپ، حالا که دوباره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *